BMW oficiálně představuje i značku pro elektromobily a plug-iny

Mgr. Sandra Vasková
25.2.2011
  • Technika

 

BMW už před nějaký časem prozradilo, že se chystá vyrukovat s autem na elektrický pohon, i když do této chvíle zatím neuvedla jeho oficiální název, ani podrobnosti o tomto modelu. Až nyní! Německý výrobce uvedl budoucí řadu ekologicky šetrné značky vozidla BMW, která se bude jmenovat stručně a jasně - 'i'. Vozidlo Megacity - s názvem i3 - zahájí novou řadu a nový hybridní plug-in model nazvaný BMW i8 se k němu připojí taktéž.

Společnost zatím příliš nehýří informacemi o těchto dvou modelech. Ale již nyní lze říci, že  „i3" bude nejspíš malé, sportovně vypadající auto s nulovými emisemi, postavené na základě BMW "LifeDrive" struktuře, která využívá lehkých uhlíkových vláken a hliníku. Carbon Fiber Reinforced Plastic (CFRP), který je součástí karoserie, zvyšuje efektivitu. A to z toho důvodu, že je mnohem silnější než ocel a současně lehčí než hliník.

Jak se očekává, motor tohoto modelu by měl generovat více než 100 kW. Hnacího ústrojí bude podobné elektrickému pohonu druhé generace, které bylo použito v BMW ActiveE.

Těm, kteří se již nyní nemohou dočkat, až se doví více informací, navrhujeme, aby navštívili příští týden autosalon v Ženevě, kde tento parádní kousek bude k vidění.

Zdroj a foto: www.inhabitat.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30