Borninbor - design skla a PVC

admin
6.11.2010
  • Design

Mnohasetletá sklářská tradice v Lužických horách je v Čechách obecně známá. Město Nový Bor, které o zachování této tradice usiluje dodnes, snad ani nemusím představovat. Proslulá sklárna Ajeto, jejímž spoluzakladatelem je děkan Fakulty umění a architektury Technické univerzity v Liberci Bořek Šípek, vystavuje své luxusní a exkluzivní výrobky v galeriích po celém světě.

Vyšší odborná škola sklářská a Střední škola Nový Bor se snaží v zavedených tradicích pokračovat a vychovávat nové generace sklářů a jak je vidět, tak se jí to i daří. V roce 2008 dva mladí designéři Jakub Janďourek a Ota Svoboda založili v Novém Boru svou vlastní sklářskou dílnu BORNINBOR. Svou práci pojali netradičním způsobem, jak sami uvádějí - „Nenavrhujeme, nedesignujeme, nekreslíme, nemodelujeme. Rovnou vyrábíme!". Ke svým výrobkům přistupují s nadhledem a nadsázkou a tvoří tak naivistické a hravé kolekce.

Jejich nejnovější kolekce nese název PVC 09, PVC X a PVC Totenkopf. Jedná se o sady barevného skla - číše, poháry a džbány, inspirované středověkým skleněným nádobím, bohatě dekorované. „Set vznikl se záměrem dodat sklu jako luxusnímu a kdysi nedostupnému materiálu zdání levnosti spotřebních materiálů dneška." PVC X je rozšíření opakní sady průhlednými variantami a PVC Totenkopf pak sadou s novým dekorem ve tvaru lidských lebek. Dvojice se může pochlubit i barevným lustrem ve stylu barokního retra, nebo křišťálovou sadou Svatobor, což je ucelená skupina posvátných objektů, určených pro domácí bohoslužbu.

„Adoptujeme nejpokročilejší domácí technologie zpracování skla z pozice fanatiků ruční práce a omylem tak přeskakujeme mnohaletá období nutná k osvojení si opravdové řemeslné zručnosti." Přejme mladým nadšencům, jejichž práce byla představené na letošním designbloku, aby na českém trhu setrvali a aby té opravdové řemeslné zručnosti jednou skutečně dosáhli.

Zdroj a foto : borninbor.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30