Boty, které se na vás smějí, zubí i křičí

Mgr. Sandra Vasková
15.12.2010
  • Umění

Vynikající umělkyně Gwen Murphy šokovala svým uměním i fantazií, když na trh uvedla novou kolekci staronových bot, které již nejsou pouhým módním doplňkem, ale i fascinujícím a prazvláštním uměleckým dílem.

Kolekci bot vytvořila velmi jednoduše - staré boty přetvořila do podoby níže zobrazených děl, která se na vás šklebí, smějí, vyplazují jazyk nebo i křičí. Už od dob, kdy byla Gwen ještě malé děvčátko, měla velkou zálibu v botech. Představovala si, že když pozoruje boty, pozorují i ony ji a každému páru připisovala osobnost i vlastní charakteristiku. V závislosti na modelech bot i jejich opotřebovanosti jim dávala tváře - některé byly ospalé, jindy nevrlé, divoké či dokonce zpívající. Mladá Gwen je vnímala jako druh bytostí, které jsou vyrobeny výhradně z párů identických bot a fascinace touto myšlenkou jí vydržela i do dospělosti, tedy současnosti.

Nyní Gwen realizuje své představy, sbírá opotřebené páry bot a snaží se jim vdechnout život tím, že jim doslova dá tvář. Pro svou tvorbu využívá popelavý jíl i akrylové barvy k vytvoření očí, tvarů a výrazů tváří i našpulených rtů. Každý obličej má pak jedinečný vzhled i charakter.  Indické pantofle mají exotický vzhled, dřevěné boty vypadají primitivně a přitom šťastně a vysoké boty na podpatku mají zase poněkud arogantní pohled.

Gwen Murphy pojmenovala svou sbírku umělecky ztvárněných bot jako "Fetiš", protože ona skutečně vnímá obuv jako jakýsi druh fetiše. Vnímá je dokonce jako objekty, které mají magickou moc a ochraňují i podporují svého majitele. Pro ni konkrétně mají tyto boty skutečný dar chránit naše nohy a dopravit je z místa na místo.

Foto a zdroj : gwenmurphy.blogspot.com, odditycentral.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30