BOXPARK - kontejnery proměněné v luxusní nákupní středisko

Bc. Lucie Drahošová
10.3.2012
  • Móda

Myslíte si, že architektura ve stylu desítek „králíkáren" naskládaných vedle sebe už je jen přežitkem minulého tisíciletí? Naopak! „Králíkárny" v podobě přepravních kontejnerů dostávají nový kabát, a nový smysl - přinášejí revoluci ve světě obchodních domů. Tedy, alespoň na čas, díky „pop-up" prodejnám.

V současné době rychlých změn ve světě stále častěji vyrůstají takzvané dočasné, neboli „pop-up" prodejny. Ty během několika okamžiků vyrostou, pobydou pár dní, týdnů, či nanejvýš měsíců, a pak znovu téměř beze stopy mizí. Typická je přitom exkluzivní (cenově nízká) dočasná nabídka, a často netypická místa či prostředí.

Vzhledem ke krátké trvanlivosti prodejen pochopitelně nemá smysl stavět klasické obchodní domy, a tak se fenoménem dneška stávají obyčejné přepravní kontejnery - boxy. Každý takový kontejner tvoří jednu maloobchodní jednotku, která je snadno odstranitelná, nahraditelná či přemístitelná, a taky finančně nenáročná. Esteticky přitom nemá žádné výrazné nedostatky, a tak je zákazníci i obchodníci vyhledávají stále častěji.

Příkladem je nově otevřený BOXPARK ve východní části Londýna, stojící na bývalém železničním nádraží ve čtvrti Shoreditch, v blízkosti místa konání Letních olympijských her 2012. V budoucnu zde majitel pozemků chce postavit až dva tisíce domů. V nejbližších pěti letech je ale plocha vyhrazena nakupování.

Londýnská Pop-up prodejna nabízí celkem 60 kontejnerů umístěných ve dvou poschodích. Zatímco horní patro poslouží občerstvením a relaxaci, čtyřicítka boxů v přízemí nabídne zejména módu a doplňky, například v prodejnách 55DSL, Puma, Lacoste L!ve, Dockers, Luke, ONETrueSaxon, New Era, Vans, Oakley, The North Face nebo Etnies. Tento týden navíc představila svou novou prodejnu v BOXPARKu značka Nike, která přinesla svěží vítr do designu obchodních prostor.  Prostor členěný panely, přítmí s cíleným osvětlením produktů, nebo interaktivní prostory by měly být základem pro tvorbu obchodních ploch budoucnosti.

VIDEO :

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30