Brazilská Vila Castela vystrkuje růžky

Mgr. Sandra Vasková
14.11.2011
  • Architektura

Anastasia Architects představují svůj překrásný návrh Vily Castela, která stojí v Nové Limě v Brazílii. V tropickém ráji, v krásné přírodě, obklopena zelení a příjemným ovzduším. Nejvíce výrazným prvkem se beze sporu stává prodloužené špičaté křídlo domu, které se majestátně tyčí nad kopcem. Celá koncepce je ve znamení rohů a ostrých hran.

„Vybrali jsme tento koncept nejen z estetických důvodů, ale také s ohledem na snížení rušivosti v okolí stavby a přirozené splynutí s topografií krajiny," svěřili se návrháři. Dalšími charakteristickými prvky se staly prosklené stěny, které jsou orientovány na východ i nádherný výhled na přilehlý les. „Skvělé je, že jsme nemuseli vytvářet umělé klimatické podmínky pro dům, protože v létě je tu příjemných 28 ° C a v zimě 16 ° C. Na střechu jsme pak umístili fotovoltaické články," dodávají Anastasia Architects.

Plocha, na které se tento architektonický klenot rozprostírá, zabírá 650 m?. Je rozdělen do tří podlaží: jako první je suterén, kde majitelé mohou využívat zařízení pro volný čas, např. sauny, jacuzzi a vinný sklípek; druhé je přízemí, kde je obývací prostor a kuchyň, venkovní bazén i terasa a třetí zabírá první patro, v němž hosté najdou soukromé ložnice a další místnosti. Celý projekt byl vystaven na čtyřech základních pilířích, které také dodržel - malý zásah do přilehlé krajiny, lepší využívání přírodních zdrojů, integrace do prostředí a citelná městská přítomnost.

Zdroj a foto: www.contemporist.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30