Brněnský Dům umění ožívá tvorbou mladých umělců

Mgr. Sandra Vasková
17.6.2011
  • Móda

Nový multifunkční prostor na Malinovského náměstí Leporelo+ slaví úspěchy. Nedávno se brněnské kulturní scéně představil se vší pompou, když hostil přehlídku s kolekcemi mladých oděvních designérů. Nyní na ni navazuje večer a akce pod jednotným názvem Módění, které budou pokračovat vždy jedenkrát v mezivýstavním období galerie.


Tento pátek 17. června 2011 pro Vás Leporelo+ přichystá fashion show brněnských autorek. Večer bude zahájen slavnostním přípitkem z limitované edice sklenic rEvolution designéra Martina Jakobsena, které se zároveň slavnostně uvedou na český trh s autorským designem. Sklenice rEvolution bude možno zakoupit exkluzivně pouze na www.maxidesign.cz.

Hned na to formou přehlídek se představí nová, ryze česká značka Lola´s & Morrows s ochutnávkou designových tašek a kabelek z plsti. Ukázky vlastní módní tvorby předvedou například návrhářky Daniela Pešková, která je studentkou oděvního designu Fakulty multimediálních komunikací ve Zlíně a Lucie Dolore´s Daguerová. Jejich jednotlivé přehlídky oddělí taneční choreografie z produkce Oorphane s názvem Holky v trojobalu (bez přílohy) v režii Terezy Antonín Dvořákové. Zakončení a afterparty se uskuteční v kavárně Leporela+.

Cílem těchto akcí, které se v následujících období odehrají v těchto multimediálních prostorech, je podpora umělců a studentů z oblasti oděvního designu, jejichž tvorbu nelze v galerii s designem jinak zastoupit. Leporelo+ pořádá také další odborná setkání a workshopy, stejně jako tvořivé akce pro děti, z nichž nejbližší se uskuteční v neděli 19. června pod vedením umělkyně Venduly Chalánkové a studentů výtvarné výchovy Pedagogické fakulty. Následovat budou i výstavy oceněných prací mezinárodní soutěže Youngpackage 2011 a soutěže Talent designu 2010 ve spolupráci s partnerským centrem designu Budu. Pokud jste již nyní zvědaví, co všechno se na Vás ještě chystá, inspirujte se na www.leporeloplus.cz v sekci Akce.

Zdroj a foto: www.leporeloplus.cz, autorem fotografií je Ondřej Surý

 

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30