Brno má nový designshop v Domě umění

admin
29.4.2011
  • Interiér

Design v Brně opět ožívá ve všech jeho podobách. Nyní myšleno především díky čerstvě otevřenému desigshopu s názvem Leporelo+, který sídlí přímo v nově zrekonstruovaném Domě umění města Brna na Malinovského náměstí. Tvůrci designu mají tedy odnynějška možnost představovat své kreativní díla a nápady ve vyhovujících prostorách.

Interiér i název galerie je součástí hravého konceptu, jenž navrhl grafický designér Martin Hrdina a architektka Nicol Gale. Současně prezentuje svým návštěvníkům aktuální český i zahraniční autorský design. Z řady designérů představuje Leporelo+ sklo Ronyho Plesla, Romana Vrtišky nebo studia Olgoj Chorchoj. Taktéž ukázky z kolekcí finských architektů Alvar Aalto či Ulf Hanses. Z českých šperkařů zde vystavuje Zdeněk Vacek. Prodejna se zároveň zaměřuje na úplné novinky, které jsou cenově dostupné a pobaví, což potvrzuje například porcelán Simony Janišové ze Slovenska nebo nafukovací retro zvířátka z 60. let Libuše Niklové. Zkrátka nepřijdete zkrátka!

Designshop je součástí projektu, který pod společným názvem Leporelo+ zastřešuje také kavárnu a zážitkovou restauraci. V prostorách funkcionalistické budovy Domu umění vytváří Leporelo+ platformu, která má za úkol podporovat autorský design a jeho studenty. A to vše ve spolupráci s dalšími brněnskými subjekty. Hlavním participantem pořádaných workshopů a studentských soutěží je projekt DEZZIGN point, jehož garantem je ředitel bývalého Design centra a nositel letošní Ceny města Brna Karel Kobosil. "Po zrušení Design centra ČR v roce 2007 v Brně i nadále chybí dostačující platforma pro prezentaci studentských prací. Neustále pracujeme na jejím zdokonalení, a jelikož se s projektem Leporelo+ naše činnosti výborně doplňují, budeme jeho program podporovat," říka s odhodláním vedoucí manažer projektu DEZZIGN point Milan Vrbík.

Designshop i Café Leporelo+ se ihned zařadilo do programu blížící se Brněnské muzejní noci s ukázkami módní tvorby mladých autorek, které zastupují moravské vysoké školy se zaměřením na design oděvu a obuvi. Následovat bude workshop Venduly Chalánkové i další výstavy designu.

Zdroj a foto: leporeloplus.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30