Bublinková iglú francouzského Museumotelu jsou zázrakem 21. století

Mgr. Sandra Vasková
2.6.2011
  • Architektura

Architektura či umění? Každopádně francouzský temperament nezapře. A ten se zračí v novém Museumotelu na severozápadu Francie, který vypadá jako velká bublina a je pozoruhodným zázrakem retro architektury, která v tomto případě byla znovuoživena a transformována do 21. století.  Oprošťuje se zcela od tradiční architektury a využívá nejnovějších stavebních technik i vzorů. Jednotlivá iglú jsou tvořena kovovými konstrukcemi, tepelnou izolací a polystyrenem, na závěr jsou zahalena do betonového závoje.

Interiéry těchto devíti „bublinkových" domů se odrážejí také v jejich fasádě - skládají se z velké kruhové místnosti se zakřivenými vchody a vyklenutými schodišti. Disponují také velkou koupelnou a velkými okny. I jejich umístění je velice netradiční -  nachází se na ostrově v těsné blízkosti řeky. K betonovým konstrukcím se dostanete pouze přes most a jsou obklopeny 41 akry lesů a malým umělým potůčkem.

Pascal Hausermann, který tento projekt navrhl již v roce 1965 jako způsob praktického a levného bydlení, byl požádán, aby rozvedl jeho vynikající nápad této modulární stavby, která se naprosto odlišuje od běžných městských příbytků i jiných typů stavení. Hausermann se též vyznačuje jeho smyslem pro shodu a přísná pravidla v architektuře, je obhájcem alternativních konstrukcí a radikálního urbanismu. Bydlení v bungalovech je možné již od 55 Euro za noc na osobu. Mnohé z nich jsou však rezervovány na týdny až měsíce dopředu. V areálu najdete také restaurace a bar pro občerstvení.

Zdroj a foto: www.inhabitat.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30