Budoucnost začala - BMW Vision ConnectedDrive přijíždí

Mgr. Sandra Vasková
16.2.2011
  • Technika

V tomto roce bude mít uvedený koncept vozu na  Mezinárodním autosalonu, který se uskuteční v Ženevě, svou velkou světovou premiéru. A to od 3. do 13. března!  Zde posílí značka svou vedoucí pozici ve světovém automobilovém průmyslu. A právě na tomto modelu jde vidět, jak využívá inovativních systému pro podporu řízení a služeb v oblasti mobility. Koncepce je v tomto případě mimořádná. Přesvědčte se na vlastní oči!

BMW Vision ConnectedDrive studie ukazuje současné a budoucí způsoby mobilních inteligentních sítí. Design a technologie tohoto velkolepého sportovního vozidla jsou zaměřeny na to, aby se auto stalo nedílnou součástí celosvětové sítě. A zajišťují tak nezaměnitelné potěšení z jízdy. Pohodlí, bezpečnost i zkušenosti mohou být ve vozidle přesně optimalizovány a uzpůsobeny individuálním potřebám, aby vyhovovaly nejen jeho řidiči, ale také spolujezdcům.

BMW Vision ConnectedDrive je okouzlujícím i inteligentním řešením, prezentovaným jako dvoumístný roadster. Prostřednictvím inteligentních sítí je možné dosáhnout ještě většího požitku z jízdy, a navíc usnadňuje ovládání řidiči. Design i integrované inteligentní sítě ztělesňují vzájemné pouto mezi řidičem a vozidlem, dialog mezi cestujícími a ještě interakci posádky vozidla s okolním životním prostředím.

Vůz již od pohledu vyzařuje dynamické charisma. Je charakteristický plynulými liniemi, dlouho kapotou, hladkým čelním sklem a perfektním výhledem i místy k sezení, jenž jsou vhodně zasazena do zadní části automobilu. Designový koncept spojuje jeho exteriér, interiér i životní prostředí. Expresivní 20palcová kola podtrhují sportovní a dynamický charakter vozu.  Senzory, které jsou integrované do předních světlometů i zadních světel, pomáhají při monitorování dopravní situace a okolí. Antény, jež jsou zde namísto zrcátek, přenášejí informace k okolnímu světu a zároveň zachycují navigační data. Expresivní, moderní povrchové práce pokračují i na bocích a zadní části vozidla. To dokazují také dva velké výfuky, jež zdůrazňují sportovní vyznění.


Vylepšený a vyvýšený display je jednou z novinek u konceptu BMW Vision ConnectedDrive. Poskytuje tří-dimenzionální zobrazení informací a ikon, které poskytují opticky skutečný výhled na silnici před sebou, navíc s virtuálním obsahem. Informace se zobrazují buď v popředí, nebo v pozadí, v závislosti na jejich významu a na aktuální dopravní situaci. Kromě toho je vozidlo vybaveno volně programovatelnou přístrojovou deskou. Její zobrazování doplňují projekce generované z vyvýšeného displaye. Rozsah a šíře jeho funkcí výrazně převyšuje zobrazovací schopnosti klasických nástrojů kokpitu. Pomocí displeje je také možné jednotlivé informace opticky zdůraznit s cílem získat odpovídající množství, zejména vzhledem k pozornosti řidiče.

Funkcí, kterými toto vozidlo disponuje, je skutečně hodně a není snad ani možné je všechny podrobně vyjmenovat. Jisté je jen to, že si každý najde tu svou potřebnou. BMW Vision ConnectedDrive stanovuje nové standardy pro budoucnost. Výsledkem je moderní, ekologicky estetický a emocionální design, který má skutečně velký potenciál.

Zdroj a foto: dexigner.com

 

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30