Bunkie - miniaturní bydlení, které si zamilujete

Bc. Lucie Drahošová
25.2.2013
  • Design

Ne vždy potřebuje člověk ke štěstí rozměrné luxusní prostory. Na takový víkendový piknik nebo odreagování se na den dva mimo ruch velkoměsta pěkně v přírodě vám postačí postel a střecha nad hlavou.  A právě ty vám nabídne Bunkie, miniaturní domek z dílny dvojice Evan Bare a Nathan Buhler.

Kanadský designér Evan Bare ze studia 608 design spojil síly s Nathanem Buhlerem z architektonického studia BLDG Wrokshop, a rozhodli se vytvořit ideální prostor pro krátkodobé přespání či pobyt v interiéru malých rozměrů. Jejich primárním cílem bylo vytvořit objekt, který bude disponovat moderním poutavým designem, ale zároveň nebude příliš narušovat přírodu okolo, ani separovat obyvatele příbytku od vnějšího okolí.

Výsledkem jejich tvorby je nakonec Bunkie, modulární domek skromných rozměrů, který vám však nabídne dostatečný komfort pro spánek i posezení s přáteli.

Půdorys Bunkie je přibližně čtvercový, přičemž čelní a zadní stěna jsou tvořeny prosklenými tabulemi, takže je skrze dům vidět. Tím je zamezeno pocitu stísněnosti uvnitř, a navíc je člověk pocitově přímo propojen s přírodou, která je téměř na dosah. Boční stěny jsou plné, přičemž na jedné z nich je umístěno vysouvatelné sklopné dvojlůžko a na druhé úložné prostory s krbem. Podlaha a strop, stejně jako obložení stěn, jsou kompletně v dekoru dřeva.

Vyklápěcí postel je přitom velmi rafinovaným prvkem, který umožňuje naprosto komfortní spánek, ale zároveň vám přes den nezabírá absolutně žádný prostor v interiéru, který tak můžete vyplnit třeba nábytkem k posezení. Skládací nábytek čítající čtyři dřevěné židle a stůl je přitom rovněž součástí vybavení Bunkie, a dá se podobně jako postel zakomponovat do obložení úložné stěny, kde zcela splyne s povrchem.

Prozatím je bohužel Bunkie ještě ve fázi konceptu, vše je však již připraveno pro výrobu prefabrikovaných modulárních dílů převážně z překližky, které si bude moci každý zákazník na svém vysněném místě jednoduše poskládat jako puzzle, do 3D příbytku. Na delší přebývání pochopitelně tento příbytek koncipován není, pro rychlé odskočení z ruchu velkoměsta je ale přímo geniálním řešením.

zdroj a foto: http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30