Bydlení okolo stromu - THE HEMLOFT

Bc. Lucie Drahošová
22.5.2012
  • Architektura

Uvažovali jste někdy o tom, jaké by to bylo bydlet v koruně stromu, a sledovat celý svět pěkně s nadhledem? Joel Allen o tom také přemýšlel - a nejen to. Rozhodl se svůj nápad zrealizovat, a nakonec vytvořil rekreační příbytek, jaký se jen tak nevidí.

Příbytek Joela Allena však není umístěn ani tak do koruny stromu, jako spíše okolo stromu. Konkrétně okolo jeho kmenu, který tvoří jakýsi středový sloup, procházející obydlím od podlahy až po pomyslnou střechu. Rekreační obydlí je přitom umístěno uprostřed lesa, skutečně v samotném srdci kanadské přírody. Pokud se tedy chcete k domku dostat, čeká vás nejprve turistický zážitek.

Samotný příbytek je kulovitého či spíše vejčitého tvaru. Základní konstrukci tvoří středový kmen a na něj připevněné prohnuté trámy scházející se v prostoru střechy a pod podlahou, tvořící základ pro stěny. Ty jsou následně vytvořeny vyplněním prázdného prostoru dřevěnými latěmi, takže celý dům koresponduje s okolní přírodou. Samozřejmostí jsou pak okna, a to jak po obvodu, tak i v samotné špičce příbytku, kde nabízejí nevídané možnosti, pokud jde o výhled.

Možná vás už ale napadlo, jak se asi do takového obydlí v koruně stromu vchází. Jednoduše - celé okolí je ve svahu, a tudíž bylo možné pomocí trámu se sofistikovanými dřevěnými stupínky spojit vchod do domku s pevnou půdou.

Dům je skutečně malých rozměrů, ke svému účelu - tedy rekreaci a relaxaci však vyhovuje majiteli dostatečně. Možná by se líbil i vám, ovšem jen za podmínky, že se dokážete obejít bez vymožeností moderní doby, jako je voda či elektřina. Sprchovat se Joel Allen chodí do nedalekého vodopádu, kde si také pere. Ke svícení si pak vypomáhá svíčkami či petrolejovou lampou, a s notebookem se může bavit jen do té doby, než mu dojde předem nabitá baterie. V tomto nádherném prostředí divoké přírody, kde se můžete kochat pohledem na rozličné živočišné druhy a skutečně splynout s přírodou, je však omezenost technických prostředků téměř vítaná.

Celkové provedení domku je jednoznačně estetickou lahůdkou. Joel Allen celou myšlenku tohoto příbytku pečlivě dokumentoval, od prvních nápadů, přes realizaci, až po dokončení, včetně propojení s významnými událostmi v jeho soukromém životě. Pokud jste zvědaví, nebo hledáte inspiraci, můžete zavítat jeho web www.thehemloft.com, kde najdete fotky, videa, a celý příběh okolo bydlení na stromě hezky krok za krokem.

Zdroj a foto: thehemloft.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30