Campana Beds - kreativní kolekce postelí

Bc. Lucie Drahošová
23.4.2013
  • Design

Designové postele pochopitelně nejsou ve světě nábytku žádnou novinkou, to co ale nyní předvedlo brazilské návrhářské duo Fernando a Humberto Campana, to jsou už opravdové lahůdky. Jejich nová kolekce pěti postelí Campana Beds nabízí takové kuriozity jako je postel s nebesy v designu vlasů, postel s konstrukcí v designu skrčené kůže, z plyše, drátu i ledabyle naskládaných desek. To vše přitom vytvořili pro italskou nábytkářskou značku Edra.

Když se řekne postel s nebesy, představíte si nejspíše postel s běloskvoucí záclonkou v romantickém stylu. To ale není případ modelu Cabana z kolekce Campana Beds, který je namísto lehounkých záclonových závěsů zahalen do nebes připomínajících vlasy či chlupy. Tmavohnědá nebesa jsou vytvořena z plamy rafia, přičemž každé jednotlivé vlákno má mírně odlišnou barvu, a tudíž působí maximálně přirozeným dojmem skutečně reálně připomínajícím dlouhé ženské vlasy, nebo třeba koňskou hřívu. Pro praktičnost přidali ke sloupkům designéři magnetické kožené pásky, pomocí kterých můžete kštici zkrotit.

Druhým kouskem kolekce je model postele Grinza se zajímavou strukturou rámu. Ten vzhledově připomíná hustě krčenou kůži, a to v reálném 3D provedení.

Třetí model nazvaný Cipria pak cílí na romantické duše milující vše hebké a něžné. Rám postele i mohutné čelo je pokryto umělou kožešinou připomínající hebký plyš, přičemž tvar čela postele připomíná čtyři rozměrné měkounké kuličky. To vše v něžné růžovoučké barvě.

Corallo, čtvrtý model kolekce, pak využívá drátu v luxusní zlatavé barvě. Ze zdánlivě ledabyle zkrouceného a skrčeného drátu je vytvořen rám postele včetně nohou postele a čela, a to při zachování množství volného prostoru mezi jednotlivými kousky drátu. Postel tak na první pohled působí skoro jako by se vznášela. Nenechte se ale mýlit, stabilita a bezpečnost jsou ověřeny.

Poslední lůžko kolekce je Favela, postel z klasického dřeva, konkrétně z množství kratších desek, jež jsou naskládány opět ledabyle v různých úhlech a několika vrstvách, až nakonec tvoří poutavý asymetrický rám i čelo postele. Zdánlivě tento model vypadá jako pokus malého dítěte o vymodelování postele, po chvilce pozorování si jej ale zamilujete a objevíte jeho estetické kouzlo.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30