Čekárna, ve které počkáte rádi

Bc. Lucie Drahošová
16.8.2012
  • Architektura

Jakékoliv zdravotnické zařízení si obvykle spojujeme s nevzhlednými chodbami, nepohodlným fádním posezením, a jakousi nervozitou dopadající na vás v čekárně snad odevšud kolem. To ale není případ interiéru čekárny G Clinic 7f, který je naopak hravý a příjemný, a budete se do něj rádi znovu vracet.

Lékařské prostředí má svá pravidla pokud jde o čistotu a funkčnost, to ale neznamená, že může být interiér moderně provedený, s ohledem na to, že pacienti čekající na ošetření mají také své pocity.

Tokijská architektonická společnost Kori architecture office jako jednu ze svých zakázek realizovala interiér kliniky G Clinic 7f, která se zaměřuje na obnovu vlasů a medicinskou péči o ně.  Designéři přitom vybrali vysoce moderní styl, který doslova srší optimismem, a rozhodně si čekárnu či recepci této kliniky nespltete s žádnou, kterou znáte.

Dominantní barvou, pokud jde o plochu, je jednoznačně bílá, která se v poslední době znovu výrazně dostává do popředí. Bílé jsou podlahy, stěny, strop i nábytek. Výborným interiérovým prvkem jsou zde přitom mezistěny s nepravidelným mřížkováním, které umožňují sledovat dění za stěnou, ale zároveň poskytují klid a částečně i soukromí, například pokud bude v jiném sektoru místnosti rušněji. Tyto mezistěny přitom místy slouží také jako zadní stěny sedacího nábytku, a občasné drobné výstupky z nich lze snadno využít jako poličky na květiny, nebo jiné dekorace.

Zatímco konstrukce nábytku, pult recepce, stěny i příčky jsou v bílé, naopak v zářivých tónech designéři volili sedáky a opěradla na lavičkách, které jsou v tyrkysové, černé a hráškově zelené, a navíc se velmi často střídají, takže tvoří skutečně pestrou mozaiku tónů. Propojenost mřížkovaných mezistěn a zdí jako takových je pak dotažena k dokonalosti pomocí šedavé čtverečkované výmalby větších stěn.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30