Český návrh traktoru NOVO víří vody automobilového designu

Mgr. Sandra Vasková
24.12.2011
  • Technika

Automobilový průmyslový design se těší novému přírůstku, tentokrát jde o koncept traktoru NOVO, s nímž přišel absolvent Univerzity Tomáše Bati ve Zlíně, Fakulty multimediálních komunikací - David Polášek, který svůj nápad prosadil i na soutěži Red Dot Design Awards, jež se konala v Singapuru. Design přístroje simuluje přechod mezi současnými typy zemědělské techniky a těmi s autonomním řízením v budoucnosti.

Futuristická  studie  agrární  transportní  techniky  prezentuje  progresivní   ideje ve stavbě  a   konstrukci traktoru  pro  individuální  obsluhu.  Výrazně odlišné je například tvarování  kabiny,  navazující  motorové  části i sekundárních elementů jako jsou blatníky, kola,  uložení  světelných  signalizačních prvků a další. Celá kompozice  techniky respektuje všechny podstatné aspekty správné funkce i pracovní ergonomie víceúčelového stroje.  Design  vyniká dynamickými plochami  s prvky připomínajícími aerodynamickou tendenci. Význam a pozornost zde byla soustředěna také na stabilitu podvozkové  části  s  koly,  jež  zastávají  nejpodstatnější filozofii výkonného a dominantního stroje, jenž napomáhá lidem ve vykonávání potřebné a namáhavé práce. A to jak v náročných, tak i běžných podmínkách provozu.

Současného ročníku Red Dot Design Awards se zúčastnilo 49 zemí s 3536 projekty v kategorii „koncept design". Hlavní kategorie této soutěže posuzuje produkční design na trhu a jsou tu hodnoceny nejvíce inovační a kreativní práce. Tato soutěž sestavuje standardy pro budoucí trendy a připravuje vstupní cestu pro designéry a jejich vize.

Zdroj a foto: www.designovo.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30