Chatky, které kloužou ze svahu

Mgr. Sandra Vasková
2.4.2012
  • Architektura

Severní Švédsko a jeho krásná krajina dává vědět, že má novou ozdobu. Tři zešikmené rekreační chatky, které stojí poblíž lyžařských sjezdovek ?reskutan. Práci si s nimi dali architekti ze společnosti Waldemarson Berglund.

Vypadají spíše jako bungalovy, které každou chvíli sjedou ze svahu dolů jako sněžné boby. Ale právě s takovým záměrem je architekti navrhovali. Aby si ubytovaní zažili pocit být na sjezdovce nonstop. Chatky jsou převážně ze dřeva, jejich konstrukce spočívají na cihlových deskách umístěných po celé délce domu. Světlo v nich zajišťují malá okénka, která jsou řešena kolmo ke kopci. Ta mají vnější rámování z lakované oceli a střecha je sestavena z natřených skládaných plechů. Podlahy jsou masivní dubové, zatímco stěny a stropy jsou zhotoveny z bílého sádrokartonu.

Vnitřní prostory jsou odstupňování podle klesání svahu a snoubí v sobě ložnici, koupelnu, saunu i horní podlaží s kuchyní, obývacím pokojem i venkovní terasou s výhledem na místní řeku a malebné hory. „Rozhodli jsme se postavit chatky tak, aby byly přilehlé k zemi a přitom nenarušovaly okolní krajinu. Chtěli jsme zachovat také dostatečnou výšku stropů i oken," vypráví tým návrhářů uvedené firmy. Z jakéhokoliv koutu ubytovacích buněk lze spatřit její plynulou kaskádovitou konstrukci. Výškový rozdíl mezi nejnižším a nejvyšším bodě je 31 schodů.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30