Chcete být IN? Pořiďte si nábytek z plastu

admin
31.10.2010
  • Design

Řeč tu samozřejmě není o zahradním plastovém nábytku, který prožíval svou renesanci v minulém desetiletí. Plast totiž nemusí najít své místo jen v zahradním altánu, právě naopak, stále častěji ho dnes vídáme uvnitř - ať už jsou to interiéry kaváren, restaurací nebo soukromých bytů. Donedávna platilo pravidlo, že plast je jen levnější alternativou „skutečného" nábytku, to ale hoďte s klidným srdcem za hlavu. Dnes platí jednoduchá úměra. Chcete mít moderní a designový interiér? Neobejdete se bez plastu.

Trendem dnešního moderního bydlení je minimalismus. Těžkopádné a velké kusy nábytku nahrazují vzdušné police s nízkými televizními stolky, vysoké čalouněné ušáky zase jednoduše tvarovaná hladká křesla. Do takového interiéru pak doplňky z plastu skvěle zapadnou. Transparentní varianta pomůže opticky rozbít a prosvětlit malé a tmavé místnosti, nebo poslouží jako vhodný kontrastní doplněk k masivnímu tmavému dřevěnému nábytku.

Nespornou výhodou plastu je jeho naprostá tvarová volnost. Designér si tak může dovolit navrhnout téměř jakoukoliv formu a hlavně může sedací nábytek vytvarovat tak, jak je to ergonomicky žádoucí a pro vaše zdraví nejlepší. Nejsme omezeni malým výběrem barev, protože plastový nábytek se vyrábí v široké barevné škále, ať už plně probarvený, průhledný nebo tónovaný. Díky použití metakrylátu a polykarbonátu je možné vyrobit dokonale čiré, lesklé, pevné, ale zároveň pružné kusy. Nábytek je velice snadno udržovatelný (k údržbě stačí jen navlhčený hadřík), skladný (často stohovatelný), lehký a zejména antialergický - neusazuje se na něm prach ani bakterie.

Díky vynálezu speciálního plastu, tzv. Hi-Macsu (materiál na bázi bauxitu a polymetylmetakrylátu vyvinutý společností LG Chem Europe) je možné realizovat například i fluidní a futuristický design od první dámy světové architektury Zahy Hadid. Pokud toužíte po unikátním, až „mimozemském" zážitku, můžete se ubytovat v jedinečném designovém hotelu Puerta América v Madridu, pro který Zaha navrhla celé první patro. Rovnou linku nebo snad dokonce pravý úhel zde nehledejte. Vše se přelévá jako záhadná viskózní tekutina a nábytek je se zdmi a podlahou propojen v jeden jediný celek.

zdroj a foto: http://www.zaha-hadid.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30