Chirurgicky čistý design Michaela Stolworthyho

Dagmar
7.2.2011
  • Design

Americký designér Michael Stolworthy přišel na trh už s několika zajímavými návrhy. Styl, který jeho práce propojuje, spočívá v čistotě a lesku. Jeho výrobky jsou inspirovány nekonečnými křivkami, které se přelévají ve fluidních formách. Minimalistický nábytek je vyráběn originálními metodami produkce a hodí se zejména do futuristických a moderních interiérů. Dvě zajímavé kolekce barových stoliček - Serous Bar Stool a Intrigue Bar Stool, originální houpací křeslo Kromoe Chair nebo pohodlná lenoška Lo Boy Lounger jsou produkty, které mají rozhodně velkou šanci uspět na přeplněném poli průmyslového designu.

Serous Bar Stool - tedy „Tekutá" barová stolička, jejíž oblá geometrie působí velice ladným, fluidním dojmem, byla vyrobena speciální metodou lití do pískové formy. V abstraktní, tekoucí hmotě nejsou patrné žádné švy a její povrch je vyveden ve vysokém lesku. V základním provedení je možné sehnat hned čtyři varianty - chrom, lesklou čerň, dřevo a červeně eloxovaný hliník.

Intrigue Bar Stool - tedy „Matoucí" Barová stolička je založená na principu optického klamu. Díky záludnému propletení fluidních vláken pod sedátkem vypadá jinak zepředu a jinak z boku. Stejně jako Serous Bar Stool je Intrigue Bar Stool dostupná v hliníkovém provedení s vysokým leskem. Designér chtěl jejím stvořením vzdát poctu luxusním hotelům v centru Las Vegas a vytvořit dostatečně elegantní a atraktivní design, který by mohl s touto udivující architekturou tvořit vyrovnaný pár.

Minimalistické křeslo Lo Boy Lounger bylo vytvořeno pro oddechové salonky nočních klubů a moderní, hravé bytové interiéry. Jeho tvar respektuje lidskou ergonomii a je proto navržené tak, aby posezení v něm bylo skutečně uvolňující a odpočinkové. Koncept houpacího křesla Kromoe Chair byl vytvořen v profesionálním 3D grafickém programu Autodesk Maya a jeho materiálem je opět kov s povrchem leštěného chrómu.

Michael Stolworthy se nespecializuje ale jen a pouze na design nábytku. Z jeho dalších prací stojí za zmínku návrhy prodejních polic, organické reproduktory, dekorativní svícen nebo sada příborů.

Zdroj: plusmood.com, chairdesigning.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30