Chobotnice - pradávný tvor s moderním designem

Dagmar
30.1.2011
  • Design

Uměleckým propojením zvířete a lidské ergonomie vznikla zajímavá židle s názvem Chobotnice. Jejím autorem je španělský designér Maximo Riera. Židle Chobotnice je limitovaná edice interiérového nábytku, která patří do větší kolekce nazvané Zvířecí židle. Tato kolekce čítá zatím celkem 15 kusů originálního uměleckého nábytku, inspirovaného savci i plazi. Chobotnice je elegantní, majestátní kus vybavení, připomínající živé zvíře v každém konkrétním detailu.

Umělec chtěl ukázat přesvědčivou fyziologii zvířete a zdůraznit přirozenou majestátnost jeho pohybů. Detailní pojetí anatomie chobotnice přechází do klasicky tvarované židle. Na výrobě se podílelo 30 profesionálů, kteří využívali technologie CNC frézovacích strojů. Moderní technologie spočívala ve výrobě jednotlivých kusů židle, vyřezaných z formovatelné pěny, které se později spojili dohromady do jednoho impozantního celku.

Maximo Riera je umělec, který tvoří už přes třicet let. Přestože se specializuje především na fotografii, výtvarné umění a sochy, představil už i svou sbírku poezie. Jeho tvorba je silně ovlivněna cestami po Evropě a Karibských ostrovech a jeho díla odráží vliv abstraktního expresionismu a hnutí Pop Art. Maximo Riera není jen úspěšným umělcem, intenzivně se věnuje své druhé práci - zdravotnickému průmyslu.

Zdroj: maximoriera.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30