Čínské rampouchové muzeum hýří designem zevnitř i zvenku

Mgr. Sandra Vasková
19.1.2011
  • Architektura

První návrh z trojice luxusních budov, které budou v budoucnu reprezentovat město Harbin, nedávno představili pekingští architekti MAD, kteří mají vedoucí tempo v současné generaci designu. Vyvíjí unikátní futuristické řešení, zkoumají vhodné propojení přírody a moderních technologií a utváří mezi nimi vzájemnou symbiózu a harmonii. Se stejným cílem přistupovali i k tomuto muzeu, které již od pohledu tak trochu vypadá jako rampouch, nemyslíte? Dvě stě metrů dlouhá budova bude sídlit ve zmíněném čínském městě na severovýchodě a bude věnováno výstavě čínských dřevěných plastik.

Stavební práce na muzeu již probíhá. Další dvojice návrhů - Opera House a kulturní centrum - budou v budoucnu teprve zahájeny. Harbin je hlavním městem provincie Heilongjiang v severovýchodní Číně a je nejvíce známé jako domov Mezinárodního festivalu ledových a sněžných soch, který se zde koná každým rokem v lednu. Architekti se při návrhu nechali inspirovat právě jedinečnou místní zimní krajinou a jí připodobnili i vzhled muzea, které tak skvěle zapadne do kontextu oblasti. Stane se kontrastem mezi elegancí přírody a rychlostí všedního každodenního života ve městě.

Interiér muzea kombinuje dva různé výstavní prostory spojené centrálním vstupem.  Světlíky propouští denní světlo do galerijních místností a vytváří optimální světelné podmínky i scénické momenty uvnitř i vně budovy.

Foto a zdroj : www.dezeen.com, www.i-mad.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30