Čistá architektura soukromé rezidence v Riu de Janieru

Dagmar
10.3.2011
  • Architektura

Půvabný dům ve tvaru písmene L byl v roce 2011 dokončen v bohaté čtvrti Barra da Tijuca v jihoamerickém Riu de Janieru. Dům tvoří dvě hlavní hmoty, dva bloky, z nichž ten větší a vyšší je věnován samotnému bydlení, druhý, menší, slouží pro volnočasové aktivity a jako zázemí pro venkovní činnosti. Najdeme v něm například sklad zahradního nábytku, barbecue, sociální zařízení k venkovnímu bazénu nebo soukromou tělocvičnu. Autory soudobého architektonického řešení je brazilské studio Progetto Arquitetura.

Hlavní hmotu tvoří tři podlaží. Jedno podzemní, kde je umístěná garáž, technické zázemí domu, komora a sklep. První nadzemní podlaží je přístupné ohromnými, dřevěnými dveřmi, vysokými přes 2 podlaží. Před návštěvníkem se otevře velká společenská zóna, plně propojená se zahradou, kterou obě větve domu svírají mezi sebe. Teplé klima Rio de Janiera přímo vyzývá k trávení času ve svěží oáze zahrady, proto se architekti snažili o co největší propojení obou částí a přitom o co největší zachování soukromí a intimity. V přízemí nalezneme kancelář, domácí divadlo a velký obývací pokoj s kuchyní a jídelnou. Po přímém, bělostném schodišti se skleněným zábradlím se dostaneme do 2 podlaží, které je soukromé - obsahuje ložnice, koupelny a šatny.

Dominantními materiály jsou sklo, tmavé dřevo, kámen a bílá omítka. Zasazen do bujné, zelené vegetace dům vyniká svou jasnou definovaností a bělostnou čistotou, která působí až snově. Interiér stavby je také laděn moderně a minimalisticky, ovšem s důrazem na komfort a pohodlí. Dům je poměrně těsně obstoupen svými sousedy, umístěn ve čtvrti Barra da Tijuca, ležící na jihozápadě Rio de Janiera u břehů Atlantského oceánu. Tato část lidnatého města je známá pro své krásné pláže a především pro fakt, že v roce 2016 bude hostit letní olympijské hry a Rio se tak stane prvním jihoamerickým městem, ve kterém LOH proběhnou.

Zdroj a foto: archdaily.com, Progetto Arquitetura

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30