Čistotná klika

Bc. Lucie Drahošová
26.3.2011
  • Technika

Klika u dveří je podle mnoha výzkumů jednou z nejšpinavějších věcí, na kterou během dne saháme, a infikaci bakteriemi se nevyhneme ani při sebevětší péči o hygienu. Před námi totiž na stejnou kliku sáhly desítky či stovky jiných lidí, kteří už si s čistotou tolik starostí nedělali. Pokud vás tento fakt trápí, můžete třeba otevírat dveře jen v rukavičkách, nebo po každém sáhnutí na kliku jít do koupelny a použít dezinfekční mýdlo. A nebo jednoduše vsadit na nejmodernější vynálezy, a problémy se špinavou klikou nemít vůbec.

Na klice, jakožto na místě, na které všichni během dne několikrát saháme, se přirozeně shromažďují nečistoty, viry a bakterie. A vzhledem k tomu, že málokdo z nás leští kliky denně, může jich být poměrně hodně. Pokud jste ve věcech hygieny úzkostlivý, lepší než dezinfekce ob dvě hodiny je pořízení samo-sterilizační kliky.

Za návrhem tohoto praktického pomocníka stojí designér Choi Bomi. Geniální je v jeho produktu především proces průběhu sterilizace, který se obejde bez jakýchkoliv dalších manévrů, vody nebo dezinfekčních prostředků. Očista probíhá nenápadně zevnitř kliky, pomocí UV záření. To se spustí vždy když je klika ve vodorovné poloze. Jakmile za ni někdo chytí a stlačí dolu (klasický pohyb nutný pro otevření dveří), UV záření se vypne a spustí se opět jakmile je klika v klidu.

Jednoduché a chytré řešení pro vaši domácnost, ale především inspirace a nabídka pro velké obchodní domy, firmy s mnoha zaměstnanci, veřejné knihovny a další prostory, na kterých se střetává velké množství lidí a solečně s nimi i velké množství bakterií a virů, vůči kterým jsme ne všichni dostatečně odolní.

Zdroj a foto: yankodesign.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30