Cluny House splývá i prorůstá přírodou

Mgr. Sandra Vasková
25.3.2011
  • Architektura

Vítejte v džungli! Míněno v tom nejlepším slova smyslu. Tady je důkaz, jak mohou technologie, plánování, projektování i šetrné zpracování jít ruku v ruce s komfortem, luxusem i udržitelností moderních rodinných domů, můžete najít na obrázcích níže. Je jím kouzelná vila v Singapuru, která se rozprostírá na 1 505 m? a jejími stvořiteli jsou GUZ Architects.


Fotovoltaické články a solární ohřívače vody jsou součástí tohoto jedinečného designu pro pasivní chlazení i příčné větrání s cílem snížit spotřebu energií. Vše je zde důkladně promyšleno. Zavlažovací tanky a střešní zahrady sbírají a recyklují dešťovou vodu, a navíc byly na stavení použity také recyklované materiály jako je teak či umělé dřevo pro dodání a udržení tepla, aniž by byly ohroženy a čerpány omezené zdroje z našeho životního prostředí.


Dům je postaven kolem centrálního zdroje vody, který tvoří ústřední bot tohoto objektu. Rostlinami a travinami kypící střešní zahrady tvoří zelený plášť celého domu, a stávají se tak jeho přímo součástí. Jste-li milovníky čisté přírody, je tato vila pro Vás jako stvořená. Vybavena vysoce moderními technologiemi používá nejmodernější systémy řízení budov EIB i zabezpečovací systémy, které jsou diskrétně integrovány do stavení a nenarušují jeho přírodní okolí. Takové propojení technologií a přírody zasluhuje zvláštní pozornost a zmínku už díky tomu, že by se v budoucnu mohlo stát reálným designovým modelem stavení pro udržitelné bydlení.

Zdroj a foto: archdaily.com, Patrick Bingham Hall

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30