Coldwater studio v sekvojovém kabátě dohlíží na Hollywood

Mgr. Sandra Vasková
6.10.2011
  • Architektura

Prazvláštní fasáda retro-futuristicky ztvárněného domu od architektů Casey Hughes zdobí dům jménem Coldwater studio a sídlí v severním Hollywoodu.

Balkón zapuštěný do fasády obdélníkového tvaru, úzké prkýnka jen lehce ošetřeného červeného cedru objímající celý dvoupodlažní dům, průhledná koupelna a otevřené obývací prostory v prvním patře. Jen krátký výčet poznávacích znamení Coldwater studia, díky nimž se stává široko daleko ojedinělé svého druhu. Dále v jeho přízemí najdete kuchyni, ložnici, druhý obývací pokoj a druhou koupelnu. Stěny v domě jsou lemovány tzv. listovými překližkami, které dávají stavení teplo a přírodní nádech.

Dům byl navržen pro ženu v osamění. Hlavním záměrem bylo vytvořit takové stavení, které by jí poskytovalo bezpečný úkryt, ale přitom ne tísnivý pocit, naopak dům otevřený dokořán. Tato podmínka byla zčásti splněna díky „řezanému" atriu na severní fasádě, která vyplňuje interiéry nepřímým světlem a zároveň poskytuje soukromí. Exteriéry stavby jsou zahaleny do 2 x 2 metrů dlouhých sekvojových latí, které mezi sebou nechávají mezery, aby skrz ně pronikalo denní světlo a v zákoutí si hrály stíny. Souhra slunce a zákoutí. Světlo těmito škvírami kličkuje podobně jako sluneční paprsky mezi stromy v lesích.

Zavítáme-li do vnitřku a podíváme se prostorům více na zoubek, zjistíme, že jsou vyzdobeny zmíněnými listovými překližkami, jež jsou ošetřeny směsicí včelího vosku a lněného oleje, vytváří přirozený odolný povrch. Ty pak krásně kontrastují s bílým stropem a schodišťovými stěnami. Výbava domu je lahodně doplněna o kousky nábytku, které jsou v naprosté harmonii se svým prostředím. Co se týče oken, tak většina je umístěna na průčelí budovy a zachycuje jemné severní záření. Ta se také pyšní panoramatickým výhledem do širého okolí. Pravé zde se můžete cítit jako kapitán na přídi své lodi při kormidlování!

Zdroj a foto: chughes.net

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30