ČR se stala domovem světového design hotelu Miura

Mgr. Sandra Vasková
26.8.2011
  • Architektura

Světový design se usídlil v České republice, a to v podobě hotelu MIURA, který se stane potěchou zejména pro milovníky designu, umění, architektury i golfu.  Stojí totiž na pokraji dvou golfových osmnáctek Čeladná v krásném a malebném údolí uprostřed moravských hor. Autorem konceptu Hotel Miura je mladé pražské architektonické studio Labor13, vedené Albertem Pražákem, Martinem Vomastkem a Jiřím Bardodějem.

Architektura celé budovy je drsná jako okolní hory, ale zároveň útulná tam, kde má být. Hlavním použitým materiálem se stal beton, jenž je z venku kombinován s rezavějícím plechem cortenem a fialovými skly, který jeho vyšperkovaný design podtrhují. Plášť budovy tvoří cembonitové desky. Uvnitř stavení se již zmíněný beton potkává se dřevem, nerezovými plechy a corianem. A toť technické údaje o hotelu.

Důležitým faktem zůstává, že je celý objekt rozdělen na 3 části, z nichž jedna volně levituje nad terénem. Hotelové pokoje jsou umístěny v krajních křídlech a jsou všechny orientovány na jih, právě směrem ke golfovému hřišti. Některé apartmány nabízejí lodžie a ze všech se hostům naskytne neuvěřitelný výhled na okolní hory a přírodní prostředí. Pokoje mají navíc prosklené stěny s výhledem na Lysou horu.

V centrální části budovy je umístěna recepce s lobby barem a jižní terasou. Najdete zde také noční bar a restauraci s krásnou terasou, odkud můžete sledovat dění na hřišti. Dále můžete využít dvě konferenční místnosti a především MIURA SPA. Hotel je skutečně do puntíku propracován a snad zcela výjimečně se zde potkávají jména hned z několika netradičně spojených oborů - sportu, luxusu a umění. Na seznamu těch, kdo přispěli hotelu svým talentem, se dohledáte osob jako je například britský sochař Tony Cragg nebo kontroverzní Damien Hirst spolu s klasiky Henrym Moorem či Andym Warholem, kteří se pochopitelně stali největšími magnety kolekce, jež je umístěna v prostorách hotelu. Také překrásné a zajímavé sochy Krychloidi od českého sochaře Davida Černého zdobí zdejší prostory. Sochy jsou umístěny ve vodní hladině poblíž hotelu, kde jakoby posedávají a opírají se o budovu či shlížejí z římsy objektu.  Třešnička na sladkém dortu!

Na kompletním projektu se podílí mnoho světoznámých jmen osobností i firem. Jmenujme například designéra Vladimíra Ambroze, Lucii Koldovou a Jerryho Kozu. Ze společností pak Amosdesign, Artemide, Bang&Olufsen,  Moroso, B&B, Alias, KFF, Magis, Paola Lenti, Poliform a Vondom. Většinu interiérů a materiál corian dodala česká firma Amodesign. V hotelu se nachází také nábytek navržený pouze pro tento projekt.

Zdroj a foto: www.amosdesign.cz , www.miura.cz, www.labor13.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30