Czech Press Photo 2010

admin
5.11.2010
  • Události

V druhém říjnovém týdnu proběhl již 16. ročník soutěže Czech Press Photo. V mezinárodní porotě zasedli fotografové, obrazoví redaktoři i publicisté. Soutěže se zúčastnilo 299 fotografů s celkovým počtem 4236 fotografií. Výstava CZECH PRESS PHOTO 2010 se koná od  19. listopadu 2010 do  31. ledna 2011 v Křížové chodbě a Rytířském sále Staroměstské radnice v Praze. Slavnostní předání cen a otevření výstavy proběhne 18. listopadu 2010 v 17 hodin v Brožíkově síni Staroměstské radnice a hlavní cenu, Křišťálové oko, předá výherci na vernisáži výstavy prezident republiky Václav Klaus. Neocenění autoři mají ještě jednu šanci - Cenu diváků, která budě udělena na základě ankety návštěvníků výstavy na internetu.

Dílčí ocenění byla udělena v mnoha kategoriích, jako jsou Každodenní život, Sport, Reportáž nebo Aktuality. Výhercem hlavní ceny se stal Martin Bandžák, který se umístil v kategorii Aktuality až na druhém místě, přesto si získal sympatie u většiny poroty. Vítězná fotografie zachycuje dívku s poraněným okem, hospitalizovanou v nemocnici po zemětřesení na Haity. Kromě ocenění v prestižní soutěži si Martin Bandžák odnesl i šek na 120 000 Kč. Cenu GRANT PRAHY CZECH PRESS PHOTO 2010, která pro výherce znamená celoroční finanční podporu v jeho činnosti, obdržel Roman Vondrouš se svým rozpracovaným cyklem Fragmenty Prahy, kde sleduje život lidí v konfrontaci s architekturou pražských sídlišť.

Czech Press Photo probíhá každoročně od roku 1995 a za cíl si klade „přinášet nezávislé obrazové svědectví o životě". Jde především o snahu motivovat fotografy k osobním přístupům a učinit z fotožurnalismu prostředek k mezilidskému poznání a porozumění. Do soutěže se mohou přihlásit fotografové s trvalým pobytem na území České a Slovenské republiky a umožnit veřejnosti stát se očitým svědkem všech událostí, které za uplynulý rok hýbaly světem.

„Chtěl bych, aby moje fotografie byly něčím víc než zachycením holých faktů, chtěl bych, aby zachycovaly vnitřní smysl..." W.E.Smith

Zdroj a foto: czechpressphoto.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30