D-bodhi, džínová kolekce nábytku

Mgr. Sandra Vasková
29.3.2011
  • Design

V Indonésii skončí každým rokem tisíce kilogramů džínsoviny v seconhandech a lidé už pomalu netuší, jak s ní naložit, jak ji efektivně využít jinak než jen k nošení jako oblečení. Na to svým pozoruhodným a poutajícím dílem odpovídá singapurská nábytková společnost D-bodhi, která hledá způsoby, jak opětovně využít již opotřebované materiály a změnit jejich účel.

Vyřazený materiál přetváří a kombinuje do jedinečných vzorů, a to samé se rozhodla udělat také ze zmíněné džínsoviny, kterou použila na výrobu barových stoliček, ale i pro další čalounění. Svůj nápad prezentovala na veletrhu Singapore furniture fair 2011. K dalším výrobkům patřily lenošky či džínové židle s kapsou. Ty si můžete prohlédnout níže na obrázcích.

Ale Vás jistě bude zajímat také ta barová židlička, která má na sobě namontovány pedály, je to tak? Brilantní a velmi originální nápad, který upoutá pozornost všech hostů. I když většina lidí si u jídla a pití rádo odpočine, možná se najdou aktivisté, kteří sportu nemají nikdy dost a mohou si během posezení s přáteli i zašlapat na „kolostoličce". Z kolekce tu byly k vidění i džínsovinou čalouněné pohovky, ke kterým patří stejně potahované židle s úložným prostorem na zip.

Zda tyto výrobky budou k dostání zatím nevíme. Rozhodně však vzbudily zájem. Co myslíte, s jakým ohlasem by se setkaly u nás?

Zdroj a foto : designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30