Da vinci - hodinky za čtvrt milionu

Bc. Lucie Drahošová
12.6.2011
  • Technika

Kvalitní hodinky, to jsou švýcarské hodinky. Alespoň tak to máme obvykle zakódováno, slýcháme to z médií i od okolí. Důkazem namísto slibů je ale švýcarská značka Da Vinci, která je doslova prototypem značky kvalitních hodinek, a její modely vás doslova ohromí.

Dva menší a jeden velký ciferník, displej ukazující datum, kombinace černého podkladu a stříbrného písma, obdélníkový rám stříbrné barvy a černý textilní pásek. To jsou hodinky IWC Da Vinci Chronograph Ceramic, jak je uvidíte na první pohled. Na ten druhý vás ale ohromí elegance linií, na kterých designéři pracovali více než čtyři roky, a především extrémní kvalita materiálu, testovaného i v leteckém průmyslu, na kterém se škrábanců jen těžko dočkáte. Prvotřídní titan v kombinaci s oxidem zirkonia je zpracován a vyleštěn tak precizně, že o luxusu nemůže být pochyb. Zároveň ale nabízí takovou kvalitu, o jaké se vám dříve jen snilo. Samozřejmostí vybavení kvalitních hodinek je dnes také odolnost vůči vodě, což splňuje i tento model značky Da Vinci.

Inovativní, pokud jde o design, je průhledná spodní krytka hodinek, díky které vidíte celý mechanismus hodinkového strojku, čímž vzniká riziko, že vás bude více zajímat opačná strana hodinek, než by ve skutečnosti měla. Kromě této designérské třešničky nabízí značka Da Vinci také pro ni velmi netypické obdélníkové provedení rámku hodinek, které ale působí velmi vkusně a elegantně, takže rozhodně nejde o žádný přehmat.

Hodinky kombinují černou se stříbrně kovovou, což je signál elegantního stylu. Přesto látkový řemínek a absence kamínků či jiného zdobení napovídá, že si jej snadno oblíbí i zastánci stylu sportovního. Hodinky jsou vysoce moderní použitými materiály i designem, proto si jej jistě zamilují všichni zastánci současných trendů, ale díky nadčasovým liniím stejně tak i gentlemani sázející na tradici a klasický styl. Jednoznačně bude ale spíše produktem pro movitější zájemce. Jediný kousek totiž vyjde v přepočtu na téměř 250 tisíc korun. Takže pokud jste právě viděli hodinky svých snů, pořiďte si hodně velké prasátko, a začněte intenzivně šetřit.

Zdroj a foto: iwc.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30