Daihai Fei: Nízkonákladové bydlení ve vejci

Pavla
1.1.2011
  • Design

S příchodem nadcházejícího roku mnoha lidem stoupne nájemné a všem pak zálohy na služby. Vyřešit si to musí každý sám, ovšem malá inspirace, jak problémy s bydlením řeší v jiných státech, k zahození není.

Čerstvý absolvent školy architektury z Číny, Daihai Fei, zareagoval na výši nájmu opravdu bravurním způsobem. Věděl, že ze svého platu vysoké nájemné platit nemůže. Místo toho, aby se odstěhoval na vesnici nebo se stal bezdomovcem, rozhodl se postavit svůj vlastní mobilní domov.

Vytvoření mobilního domu pojal opravdu originálním způsobem. Jeho dům je ve tvaru vejce a mobilitu mu dávají dvě kola a tyč. Konstrukce je vytvořena z bambusu, protkanou střechu pokrývají jutové pytle vycpané semeny trávy a pilinami. Jak tráva poroste, vytvoří skvělou izolaci příbytku. Na jižní straně vajíčka je nainstalován solární panel, který napájí osvětlení ve vnitřním prostoru. Ve dne vpouští denní světlo do příbytku malé střešní okénko.

Příbytek ve tvaru dinosauřího vejce je dostatečně velký na to, aby se do něj vešla pouze postel a úložná police. Svobodnému skromnému člověku, to na základní žití naprosto stačí.

Celé vajíčko vyšlo na pouhých 960 dolarů. Daihai ho má zaparkované přímo naproti kanceláři, kde pracuje. Takže nejen, že mu odpadlo placení nájemného, ale ještě navíc ušetří čas i peníze za dojíždění do práce. A svému zaměstnavateli je „stále po ruce".

Zdroj a foto: www.desingboom.cz

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30