Decadence Now! Za hranicí krajnosti

admin
11.10.2010
  • Umění

Decadence Now!-výstava obrazů z nejtemnějších koutů lidské duše

Šok, údiv, nadšení, pohoršení  a mnoho dalších slov se dá použít jako vlastnost výstavy, která právě probíhá v pražské Galerii Rudolfinum.  Hvězdy světových rozměrů nám tu představují umění způsobem, o kterém se člověk ve svém rutinním životě bojí mluvit, avšak každý z nás ví, že tyto věci do našich životů patří.


Decadence Now! je rozdělená do pěti témat, která Vás budou zároveň šokovat i vyvolávat ve Vás touhu vidět stále další a další díla a přitom na konci této výstavy zjistíte, že jste neviděli dvě díla, jež by byla totožná nebo alespoň podobná.  Cílem této výstavy není zakrýt zlé stránky tohoto světa, právě naopak, Decadence Now! nám odkrývá vše to, co všichni usilovně schováváme a na co si zakazujeme v hlouby duše jen pomyslet.


Výstava představí současné umělce a jejich díla z oblasti malby, plastiky, fotografie i videa v pěti hlavních kapitolách. Které z nich ve Vás vyvolá největší emoce?Budou to díla bolesti, obrazy se sexuálním podtextem jako jsou nahá těla či sadistické praktiky, kapitola POP, kde budete váhat nad tím, zda Ježíš byl Gay,  část výstavy nazvaná Šílenství nebo  si vyberete raději poslední část v Rudolfinu jménem Smrt?


Na otázku, kde vzal autor inspiraci k této výstavě, si odpovězte každý sám. Mohly to být jak jeho skryté představy, tak noční můry, které ho celé noci pronásledují nebo také problémy dnešní společnosti, na které nás tímto chtěl upozornit.
Celý zážitek Vám zpříjemní řada divadelních, filmových a hudebních programů. Autorem tohoto projektu je Otto M. Urban, kurátor výstavy.


Jestliže se nebojíte pohlédnout na obrazy, ze který Vám bude běhat mráz po zádech ať už vzrušením či hrůzou, máte možnost navštívit pražskou Galerii Rudolfinum až do 2.1.2011.

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30