Denisa Nová a Karin Zadrick představily Kolekci nula

admin
30.11.2010
  • Móda

V pražském centru pro současné umění DOX předvedly tento měsíc návrhářka Denisa Nová a fotografka Karin Zadrick veřejnosti svou společnou Kolekci nula. Ta zkoumá vztah ženy a oděvů. Není to kolekce sezónní ani retrospektivní, rozhodně je ale stylová a kreativní. V rámci netradiční výstavy prezentovaly autorky propojení fotografie a světa módy.

Denisa Nová je v oboru módního návrhářství skutečnou českou špičkou. Její doménou jsou sice nápadité a tvůrčí, přesto bez problémů nositelné a elegantní outfity. Primárně sází na intenzitu, kontrast, a v neposlední řadě také upoutání pozornosti. Typické jsou hladké přímé linie, netradiční moderní detaily a samozřejmě prvotřídní kvalita v duchu kréda „V jednoduchosti je krása".

Sama autorka ke své tvorbě dodává: „Silně vnímám vztahy mezi návrhářem a jeho konceptem oděvu a osobností ženy - nositelky. Ústředním tématem Kolekce nula je absence trendů v rámci výtvarného zpracování kolekce, jako můj osobní postoj ke komercializaci značek. Mne v první řadě zajímá subkultura, vznikající v důsledku toho, že oděv umožňuje mimořádnou individualizaci nositele."

Důraz klade designérka také na prezentaci svých kolekcí. Dříve pořádala například přehlídku v Divadle Na Zábradlí, na které v průběhu akustického koncertu kapely Please The Trees vyjížděly modelky na jeviště divadelním propadlem. Netradiční prezentaci si vybrala návrhářka i pro jedenáct kousků z Kolekce nula v pražském DOXu. „V případě Kolekce nula, poprvé prezentované na výstavě Expo 2010 v Šanghaji, není vhodnou formou prezentace módní přehlídka, jelikož chci modely prezentovat tak, aby měl divák možnost vnímat je ve vztahu ke své vlastní (nebo jakékoliv jiné) osobnosti, jako elementární, nepodléhající času ve své podstatě, jako kusy, u kterých umělecké pojetí není omezeno lidským tělem a na oplátku lidské tělo ani osobnost neomezuje," upřesňuje Nová, které spolupráce s fotografkou Zadrick vyšla výborně. „Pro tyto fotografie jsem se rozhodla, protože je osobně pokládám i bez těchto doprovodných slov za dostatečně čitelné - je u nich důležitý výraz," poznamenala Zadrick.

zdroj a foto: http://www.doxprague.org

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30