Dermatologická klinika v Memfisu

admin
30.9.2011
  • Architektura

Architektonický tým ze studia Archimania dokázal, že i architektura takových zařízení, jako jsou nemocnice, může být vzletná a moderní. Bezprostřední okolí na člověka silně působí - právě proto se vedení kliniky rozhodlo požádat architekty o vybudování takové stavby, v jejíchž prostorách by se člověk i přes důvod návštěvy cítil co možná nejlépe. Vznikla tak moderně vyhlížející stavba, jejíž hmota je na první pohled rozdělena na tři rozdílné celky. Jednotlivé části mají různý exteriérový výraz podle toho, k čemu jsou určeny.

Stabilní kamenná větev domu tvoří zázemí pro personál a chirurgicky čistá část obložená kovovými deskami zase vlastní prostor kliniky. Velká skleněno-dřevěná krychle láká ke vstupu a ve svých útrobách nabízí příjemnou a prosvětlenou čekárnu. Klinika má tak navenek působit teple, příjemně a důvěryhodně, aby návštěvníky dovnitř doslova lákala. Dalším důvodem k výstavbě signifikantní budovy bylo i umístění v klasické předměstské zástavbě. Osobitá architektura dermatologické kliniky poslouží jako nástroj k jejímu zvýraznění a snadnému zapamatování.

Autorský architektonický tým Archimania sídlí v Memfisu v americkém státě Tennessee. Je to uskupení poměrně velkého počtu architektů a designérů, kteří navrhují a realizují exteriéry i interiéry budov rozličného měřítka a funkce.

Zdroj: archimania.com, freshome.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30