Desert Lodges - exkluzivní příbytky v poušti pod hvězdami

Mgr. Sandra Vasková
2.5.2011
  • Architektura

Současná architektura na Blízkém východě má své vzestupy a pády. Většina děl s podpisy významných uměleckých jmen bývají umístěna přímo nebo v blízkosti městských aglomerací, často v podobě velkých hotelů, věží či exotických letovisek, která slouží především pro nalákání a získání turistů, rozvoj kultury i ekonomického úspěchu. Ale co se pak děje tam, kam se lidská stopa jen tak nedostane?

Wadi Rum neboli Údolí měsíce, je jednou z nejznámějších destinací Jordánska, kde se písek prohání krajinou nedotčené krásy. Je obývána převážně beduíny a má stabilní příliv turistů. Tento pětihvězdičkový tábor přímo pod hvězdami nabízí luxusní ubytování, možnost cestování i osvojení si zdejších kmenových zvyků. Architekt Chad Oppenheim, který nyní představuje své výherní plány pro nové Desert Lodges, využívá minimalismu, dramatičnosti i udržitelnosti těchto stavení.  

Jednotlivé pouštní chatky, jež si můžete prohlédnout níže, na první pohled ukazují, jak moc si přál Oppenheim odhalit místní příležitosti v kouzelné krajině a sloučit je emocionálně s minimálním úsilím a maximálním účinkem. Tím, že pracuje s přírodní termální hmotou, architekt doufá, že je možné tímto způsobem snížit umělé vytápění a chlazení budov na minimum. Ty by měly být do budoucna plně funkční a naprosto dostačující. A co se týče designu, ten v tomto případě hovoří sám za sebe!

Zdroj a foto: wallpaper.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30