Design interiéru lékařské kavárny od Evy Jiřičné

admin
7.11.2010
  • Architektura

Kdo navrhoval nový interiér kavárny v Lékařském domě je vám jasné dříve, než překročíte její práh. Držitelka Řádu britského impéria, Eva Jiřičná, svůj rukopis nezapře. Celému prostoru vévodí nádherné spirálovitě zatočené celoskleněné schody, kombinované s leštěným kovem, které jsou pro její tvorbu typické. Kavárna působí na první pohled chladně a klinicky čistě, což byl nepochybně záměr. Jak jinak by měla vypadat reprezentativní lékařská kavárna, která má sloužit k rozvoji společenského života členů České lékařské společnosti?

Investor projektu, společnost B Braun, která získala prostory v Lékařském domě do dlouhodobého pronájmu, je dceřinou společností předního výrobce zdravotnických produktů, nadnárodního koncernu B. Braun Melsungen AG. "Hlavním smyslem této investice bylo vrátit Lékařskému domu noblesu a prestiž, kterou měl při svém vzniku ve 30. letech minulého století, " vysvětlil Martin Kuncek ze společnosti B Braun. Malý a velice zanedbaný prostor byl pro světoznámou architektku výzvou. Kdysi významná budova totiž začala v posledních letech ztrácet svou důstojnost. Doufejme tedy, že vybudování moderní a originální kavárny je prvním krokem k jejímu navrácení.

Dvoupatrová nekuřácká kavárna musela být zrekonstruována citlivě, aby respektovala výraz historické budovy. Odkazem na 30. léta jsou třeba okna, jejichž rámy korespondují s tehdejšími výkladci. Celková barevnost prostoru je velmi jednoduchá, převažuje bílá v kontrastu s černou. O netradiční, ale pochopitelnou výzdobu se postaralo designové Studio Najbrt. Na stěnách, dekorovaných náčrty lékařského vybavení, jsou zavěšené skleněné vitríny, které představují zdravotnické produkty, vyráběné společností B Braun.

Do kavárny se pohodlně vejde 55 návštěvníků, kteří mohou díky Wifi surfovat po internetu. Prostor je určen i k prezentacím a školením, disponuje totiž také multimediální technikou. Café B Braun je samozřejmě přístupné i široké veřejnosti a to každý den od 8:00 do 18:00 hodin.

Zdroj a foto: bbraun.cz

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30