Designová armatura Dornbracht

Dagmar
6.4.2011
  • Design

Německá společnost Dornbracht prezentovala na březnovém veletrhu ve Frankfurtu novou designovou armaturu s názvem DEQUE, kterou navrhli společníci ze studia Seiger Design. Minimalistický výraz jednoduchých geometrických forem umožňuje soustředit se přímo na vodu jako takovou. Vznik tohoto návrhu byl doprovázen důležitým filozofickým podtextem, který ho ve výsledku vytvaroval do konečné podoby. Jednoduchost a prostota uměleckého díla má odrážet důsledky finanční krize. Touha po hodnotách, které přetrvají a přízemní přístup k životu - to jsou hnutí, která bychom v armatuře DEQUE měli odhalit.

Plochá hmota nové armatury byla navržena s tím záměrem, aby její umístění velmi nízko nad umyvadlem nebo bazénem vždy zapříčinilo nazírání uživateli shora. Při tomto pohledu upoutá lidské oko především rozdělený, prudký proud vody a tvar vlastního těla kohoutku ustupuje do pozadí. Ostatně tuhost a pevnost materiálu v dialogu s pomíjivostí přírodního elementu je dalším ze sledovaných významů díla. Kubickou formu narušuje oblá ovládací jednotka, která ční z ploché armatury pod úhlem 45°. Ovládání  je ergonomické, praktické a intuitivní a obě rozdílné geometrie jsou spolu propojeny ladně, bez použití zkosených úhlů.

Proud vytékající vody je rozdělen na 13 menších, což má dotvářet jak minimalistickou čistotu celého díla, tak navrátit vodě její původní, přírodní charakter. Další výhodou tohoto řešení je nesporná úspora, která je při průtoku 4 litry za minuty značná. Živoucí, smyslový a emotivní zážitek - tak popisují tvůrci svůj finální produkt, který je k dostání u společnosti Dornbracht v chromu nebo matné černé.

Zdroj a foto: sieger-design.com, dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30