Designová klec pro malé opeřence

Bc. Lucie Drahošová
10.9.2013
  • Design

Patříte mezi milovníky okřídlených mazlíků, ale zároveň vám není lhostejná estetická stránka jejich chovu? Pak byste si mohli zamilovat novou designovou klec francouzského designéra Gregoire de Lafforest, nazvanou Cage Archibird.

Cage Archibird v sobě propojuje retro prvky s odvážnými moderními kreacemi, takže si najde široké spektrum fanoušků. Prostorná ptačí klec je funkčně propojena se stolem, kdy hlavní prostor klece se nachází pod deskou stolu, což zajišťuje obyvatelům klece klid a soukromí. Na třech místech se pak prostor klece rozšiřuje i nad pracovní desku, a to v podobě válcovitých skleněných kopulí, které umožňují sledovat obyvatele uvnitř klece, aniž by tito mohli jakkoliv znečistit prostor nad deskou stolu. Ze spodní části klece přitom prostupuje nahoru až do kopulí rozměrná umělá košatá větev, sloužící k posezení drobných opeřenců.

Zatímco stůl klasického tvaru je v barvě dřeva, kleci dominuje barva bílá, a to jak na podlaze klece, tak dokonce i košaté větvi umístěné uvnitř klece.  Mříže jsou pouze vertikální, v barvě stříbrného kovu. Kopule jsou pak z průhledného skla.

Hlavním cílem, jak říká sám autor, bylo porušení konvenčních kódů, pokud jde o představy o ptačích klecích v interiéru. Důraz byl ale kladen i na funkčnost a dokonce i praktičnost modelu, neboť chov ptactva sebou obnáší také pravidelné krmení a čištění klece, které by mělo být bezproblémové. Pokud jde o velikost klece, autor ji přesně neuvádí, například dva páry kanárků se vám ale do klece vejdou bez potíží.

Cage Archibird bohužel zatím není komerčně k mání, pokud byste ji ale chtěli vidět na vlastní oči, pak je vám k dispozici v Galerii Gosserez v Paříži, která se zaměřuje na evropský designový nábytek a doplňky.

Zdroj a foto: http://www.designboom.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30