Designová past na hlodavce

Bc. Lucie Drahošová
1.1.2011
  • Design

Čas od času se může i u vás doma nebo na chalupě objevit nějaká ta myška nebo dokonce i potkan, ale nikdo z nás s nimi určitě nechce dlouhodobě sdílet bydlení. Kupujeme proto rychle pastičky, a čekáme. Účinnost je ale bohužel různá, a vidět chycenou umírající myš v kaluži krve také není nic příjemného. Naštěstí už ale existují moderní novinky i v tomto oboru. Efektivní, šetrné, a navíc i stylové.

Designově se dá dnes vytvářet ledasco, zdaleka ne jen nábytek a doplňky, ale třeba i právě pastičky na hlodavce. Stylové, elegantní, a navíc hlodavce zvládnou bezpečně polapit aniž by je zranily nebo dokonce zabily. Pastička OneDown vypadá jako keramická váza s kulatější baňkou dole a úzkým hrdlem nahoře, položená ve vodorovném směru.

Vše funguje naprosto jednoduše. Dovnitř volně vložíte pamlsek pro hlodavce, a vyčkáváte. Když myška nebo potkan vleze dovnitř pro dobrotu, váza se převáží, a „postaví se". Čtyřnohý nepřítel tak nemá šanci uniknout. Po hladkých stěnách se nevyšplhá, a jakmile je váza ve svislém stavu, zevnitř ji znovu už nemůže díky speciálnímu tvarování zpět převrátit. Zároveň se ale zajatý hlodavec nijak nezraní, takže pokud vám představa zabití škůdce není příjemná, můžete nádobu vyvézt někam do přírody a pustit zvíře zpátky na svobodu. (Rozhodně se ale projděte dále, než ven na zahradu, jinak máte za chvilku návštěvníka zpět.)

Autorem jednoduchého, a přesto maximálně efektivního modelu je Indický designér Aakash Dewan, který zvolil provedení v bílé barvě - v duchu hesla „v jednoduchosti je krása" můžete tedy díky němu nově využít i pastičku na hlodavce. Návštěvy navíc nemusí vůbec tušit, že máte s hlodavými hosty nějaké potíže. Uhodnout, že OneDown je past na potkany je totiž opravdu tvrdý oříšek.

Zdroj a foto : coroflot.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30