Designové balení ryb

Bc. Lucie Drahošová
4.9.2012
  • Design

Design se v posledních letech dostává doslova všude, a tak už zdaleka není jen věcí nábytku či bytových doplňků. Nejnověji si třeba můžete koupit v supermarketu rybu v designovém balení. S nápadem přišli designéři z PostlerFerguson, kteří věří, že v hezčím a praktičtějším balení si ryby budeme kupovat častěji.

Pravdou je, že estetika hraje významnou roli, v životě, stejně jako při nakupování. A není to jen otázka nábytku či bytového vybavení. I u pultu s ovocem si určitě vybíráte to nejlépe vypadající jablko. Naopak mnohé z toho, co možná chutná dobře, ale vašemu oku na první pohled nezalahodí, třeba nikdy v životě ani nevyzkoušíte.

Designéři z Londýnského studia PostlerFerguson si tohoto faktu byli dobře vědomi, a zželelo se jim ryb, které jsou velmi zdravou potravinou, a obsahují mnohé látky nezbytné pro zdraví našeho organismu. Bohužel kvůli nepříliš příjemnému vzhledu mrtvé ryby ve vakuovém balení nás občas přejde chuť, což je škoda. Nemluvě o tom, kdy prodejci balí ryby například do papíru, který prosákne a poznamená celý váš nákup. Designéři tedy zapracovali, a vytvořili sérii designových balení ryb, která jsou estetická i praktická.

Každé balení je neprůhledné, přesto ale dobře vidíte, jaký druh ryby kupujete. Na obalu je totiž v životní velikosti zobrazený příslušný druh ryby na stříbrném podkladu. Na druhé straně, která je barevná, je velký nápis oznamující znovu druh ryby. Pro zajímavost i zeměpisné souřadnice místa, kde se tento druh ryb obvykle nachází, a odkud mohl být pravděpodobně uloven, a také informace o způsobu, jakým byla ryba ulovena, což je poutavé i poučné pro každého kupujícího.

Designéři se takto snaží zpropagovat levnější druhy ryb, jako je makrela, štítník nebo rejnok. Jak říká designér Mark Postler: „Tyto ryby jsou levnější a velmi chutné, ale zákazníci se od nich často odvracejí, protože jsou neznámé, a často prostě trochu ošklivé." Nové polyethylenové vzduchotěsné uzavíratelné balíčky by měly pomoci všechny bariéry překonat, a pulty s rybami možná i trochu zkrášlit. Novinkou je také možnost přidat do sáčku led, aby vaše ryba byla opravdu ve stoprocentním stavu, i když vás z obchodu čeká ještě dlouhá cesta domů.

Zdroj a foto: dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30