Designové dekantéry Etienna Meneaua

Bc. Lucie Drahošová
13.2.2012
  • Design

Pokud patříte mezi znalce vín, pak je vám dobře známo, že kvalitní ochutnávka archivního vína se neobejde bez dekantéru. Ten však už zdaleka nemusí vypadat jako fádní váza bez nápadu. Etienne Meneau přináší kolekci dekantérů, které vás prostě dostanou.

Pití vína je pro mnohé doslova rituál, který má svá pravidla, a svou roli hraje samozřejmě i estetika. Pro největší gurmány nyní designér Etienne Meneau vytvořil skutečnou lahůdku - kolekci dekantérů, jaké jste ještě jistě neviděli.

Ne každý je expertem na ochutnávky vín, proto pokud nevíte, co se skrývá pod tajemným označením „dekantér", pak vězte že je to název nádoby, do které se přelije archivní víno z lahve. Smyslem je oddělení sedimentu usazeného na dně lahve a čirého vína. Dekantují se převážně jen vína archivní, starší, zejména červená. Dekantují se ale také starší bílá vína za účelem otevření a nadechnutí se.

Německá sommeliérská škola pak doporučuje dekantovat dokonce i vína mladá, a to jak červená, tak bílá - především z důvodu provzdušnění. A právě pro dekantaci těchto mladých vín jsou jako stvořené kolekce dekantérů  Coeur a Strange Carafas, neboli česky kolekce „Srdce" a „Zvláštní karafy".

Proč zrovna „Srdce", vám prozradí jediný pohled na dekantéry - obzvláště při naplnění lahodným rudým mokem. Kolekce nabízí celou řadu modelů odlišných tvarů i velikostí, přesto všem je společný jednotný design připomínající se rozvětvený strom, nebo chcete-li lépe větvící se žilky v lidském těle.

Ať už jste sommeliery kteří si potrpí na striktní postupy při servírování vína, nebo máte zkrátka jen rádi originální netradiční a zajímavé předměty, kolekce dekantérů Grand Coeur Etienna Meneaua vás nenechá chladnými.

Chcete-li si ale podobný kousek skutečně pořídit domů, začněte šetřit. Ceny dekantérů se na oficiálních stránkách http://decanter.free.fr pohybují okolo 2000 euro bez poštovného

zdroj:decanter.free.fr

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30