Designové domky na hraní

Andrea
26.3.2011
  • Design

Design je především o hravosti. Proto není žádné překvapení, že se jedna z nejhravějších uměleckých disciplín v zastoupení španělské designové firmy „SmartPlayhouse" přímo spojila s návrhem prostoru, který je výhradně určen dětskému království her - domečkem na hraní.

„SmartPlayhouse" nabízí, jak má již v názvu, chytré spojení dětských radovánek a okulibé formy. Hlavním cílem všech výrobků je vyjít vstříc přání dětem a vytvořit jim samostatný prostor, který naplní svými představami, i rodičů, kteří by rádi, aby se jejich domácí výbava nerozrostla o rozpadající se plastovou vizuální hrůzu. Všechny domky jsou proto vyrobeny z březového dřeva, které je odolné proti nejrůznějším otřesům a vnějším tlakům včetně nepřízně nevypočitatelného počasí. Podlaží domků je vždy umístěno na pomocné podlážce, která slouží jako tepelný izolátor chránící před vlhkostí jdoucí ze země a zároveň jako šikovný cirkulátor vzduchu. Designové domky jsou v nabídce ve čtyřech provedeních a třech velikostech podle odrostlosti malých obyvatel.

Jednoduchý funkční přístup nabízí typ Illinois inspirovaný minimalistickými linkami a nabízejícími dětské kreativitě k dotvoření čisté prázdné bílé stěny. Osm obdélníkových oken po obvodu domku interiér přirozeně prosvětluje a zároveň umožňuje patřičný dohled ze strany rodičů. Domek Casaforum se vyznačuje hravým exteriérem opatřeným ocelovými pláty s perforovanými tvary lístků. Tmavé provedení vychází vstříc těm klientům, kteří chtějí, aby nový obytný přírůstek narušil dominantní vyznění hlavního domu i klid zahrady. Hobikken je domkem, u něhož převažuje materiál dřeva a připomíná tak spíše zmenšenou verzi venkovní chaty či kůlny. Nejodvážnějším návrhem je proto rozhodně domek Kyoto inspirovaný japonskou avantgardní architekturou. Nabízí fasádu plnou nepravidelných vyřezaných tvarů a škvírek menších i větších velikostí oken, které dodávají celému domku značně futuristický nádech.

„Pane, pojďte si hrát!" - s designem a v designu!

Zdroj a foto: design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30