Designové kuchyňské nádoby Martina Jakobsena

Bc. Lucie Drahošová
6.11.2012
  • Design

Design proniká napříč všemi místnostmi našich domácností, a ani kuchyně není zdaleka výjimkou. Pokud jste ale prozatím marně pátrali po nějakých těch originálních, stylových a neotřelých praktických doplňcích, máme pro Vás několik tipů na šik kuchyňské nádoby. Vytvořil je český tvůrce Martin Jakobsen, a všechny jsou zkrátka dechberoucí.

Správná kuchařka potřebuje mít doma vždy připraveno dostatečné množství zásob, obzvláště pokud jde o často využívané suroviny jako mouka, cukr, nebo třeba oblíbené müsli k snídani. Zapomeňte ale na servírování přímo z krabice. Stylovým řešením je uzavíratelná dóza Luno z dílny českého tvůrce Martina Jakobsena. Designér, který tvoří mimo jiné pro dánskou značku Mojoo, nabízí speciálně na míru českým zákazníkům sympatický design skleněných dóz s korkovým kulatým uzávěrem. Vytvořil je na zakázku značky MAXIDESIGN.CZ, na jejíchž webových stránkách si budete moci již brzy produkt také koupit. Provedení nádob je minimalistické, s důrazem na jednoduchost i praktičnost, přesto však nezaostává, pokud jde o eleganci tvarů ani designovou rafinovanost kombinovaných materiálů.

Tím možnosti designové výbavy vaší kuchyně zdaleka nekončí. Praktickým i stylovým doplňkem může být mimo jiné třeba sada karafy se sklenicí karPPi & Himo. Sada prostřednictvím křivek připomínajících rybu a kapku vody tvoří pocit dokonalé harmonie mezi jednoduchostí a čistotou, kterou můžete mít doma i vy.

Pokud jste doteď řešili dilema, v čem stylově servírovat třeba zmrzlinu, ovocný salát, nebo lahodný sorbet? I na tuto otázku nabízí Jakobsen šik řešení - sklenici na vysoké stopce se sladkým názvem Kiss (Polibek). Velikostí je ideální pro decentní dezert, a stylově v ní budou vypadat i jinak obyčejné jahody se šlehačkou.

Po lahodném dezertu je pak čas na dobrou kávičku. V čem ji lze stylově servírovat, to prozradí poslední tip tohoto článku, opět čerpající z pokladnice nápadů Martina Jakobsena. Řeč je soupravě Ois espresso, která kombinuje porcelánový šálek s podšálkem z tropického dřeva. Nadčasový design, který snoubí luxusní materiál kostního porcelánu a přírodní vzhled dřevěného podšálku vás jednoznačně osloví, obzvláště pokud máte rádi neotřelost a novátorství.

KOUPIT ON-LINE >>

Zdroj : jakobsendesign.com

Foto: Eliška Kyselková

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30