Designové vázy od Lebored berou dech

Bc. Lucie Drahošová
26.9.2012
  • Design

Doplňky dotvářejí celkový dojem, a mnohdy tvoří dokonce jeho převážnou část - zejména pokud jsou tak působivé, jako designové kousky z limitované kolekce dvojice Alex Shilin a Jennifer Eshelman. Tento pár kreativců si posvítil na květinové vázy, a výsledek je dech beroucí.

Květiny by měly být nedílnou součástí každého interiéru, ať už ty v květináčích, nebo alespoň tu a tam i ty řezané. A stejně jako u dárku hraje roli balení, i v případě květinových dekorací je důležité, do čeho je umístíte. Jedním z pomyslných klenotů v této oblasti je nová designová kolekce texaského studia Lebored, která je netradiční materiály i designem.

Designová dvojice Alex Shilin a Jennifer Eshelman vsadili při vymýšlení designové limitované edice na přírodu, a vítězným materiálem pro tvorbu se tak stalo dřevo. Kromě materiálu je pak všem společný i tvar, který připomíná dutý protáhlý kvádr na čtyřech nožkách. Nečekejte přitom žádné drobečky, všechny vázy jsou výrazných velikostí, takže se sedmikráskami rozhodně nepochodíte.

Nejpoutavější je ale na vázách jednoznačně dekorování. Edice čítá celkem pět různých váz. Jedna je bez zdobení, a nechává zcela vyniknout přírodnímu dřevu, včetně jeho barvy i strukturování.  U dvou je původní barva dřeva viditelná, ale váza je dále dozdobena jemnou kresbou. V prvním případě se jedná o černou jemnou kresbu s podobiznou ženy, která jako by měla vlasy rozprostřené přes celou horní polovinu vázy. Tento kousek je nesmírně esteticky poutavý a vkusný. Druhá váza je opatřena malbou barevnou, s postavou ženy, v jakémsi abstraktním kostýmu.

Poslední dvě vázy pracují s tónem zlatavé a tmavší hnědé, kdy první z nich je opatřena šikmým proužkem napříč celou plochou vázy, a druhá je rozdělena v horní třetině tak, že spodní část je tmavá, a horní světlá.

Celá kolekce odpovídá moderním současným trendům, kdy jsou hitem květiny na dlouhých stoncích, elegantní protáhlé tvary, a také přírodní tóny. Decentnost a přesto rozmanitá nápaditost této kolekce studia Lebored si zaslouží jednoznačně potlesk.

Zdroj a foto: http://design-milk.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30