Designový hotel Droog je naprostá bomba

Bc. Lucie Drahošová
3.10.2012
  • Interiér

Pokusů o designové hotely tady byla spousta. Teď ale otevřela designový hotel přímo jedna z designérských firem, značka Droog, a výsledek je přímo neskutečný. Design srší z každého metru budovy, která je malým městečkem v hotelu plného barev a zajímavých doplňků.

Pokud byste ve slovníku hledali spojení „pravý designový hotel", jednoznačně by vás měl odkázat k hotelu značky Droog, který stojí v historickém centru nizozemského Amsterdamu. Kromě toho že budova nabízí nespočet místností v různých stylech a barvách, funguje hned jako malé městečko. Kromě pokojů a jídelny, které v hotelu najdete běžně, jsou zde totiž také obchody, galerie pro výstavní účely, a naprosto pohádková zahrada.

V nejvyšších patrech budovy se nacházejí apartmány hostů, které tak nabízejí i výhled na Amsterdam a okolí. Ty jsou vybaveny v moderním duchu, s výraznými kombinacemi barev a především důrazem na detail, kdy dominují zajímavé lustry, lampy, vzory či kombinace.

Hlavní jídelna je v tónech bílé a modré, s množstvím různorodých doplňků. Unifikovanost zde rozhodně nehledejte. Každý stůl je jedinečný a jiný než ostatní, stejně jako židle, které se nesejdou ani dvě stejné u jednoho stolu. Droog tak jednoznačně nabourává dominantní přesvědčení, že estetické je to, co je symetrické a stejné. K dominující modré a bílé barvě navíc přidává množství různých doplňků v dalších pestrých barvách, čímž se jednoznačně liší od katalogových nabídek, kdy v modro-bílé skříni je uloženo zásadně jen modré a bílé oblečení. Celkově je pak řešení spíše minimalistické, vzdušné a praktické.

Mimo prostory pro hosty a jídelnu hotel disponuje galerií Curated Droog, prodejnou doplňků značky Droog - Droog Store, prodejnou s oblečením Kabinet, kosmetickou prodejnou Cosmania a prodejnou bytového vybavení Weltevree. Mimo to k hotelu náleží zmiňovaná pohádková zahrada, za kterou stojí dvojice francouzských designérů Claude Pasquer a Corinne Détroyat. Jejich snahou přitom bylo vytvořit nejen zahradu dokonalého estetického vzhledu, ale i takovou, která díky svému osazení přiláká ptáky, motýly a hmyz, který je jinak v centru velkoměsta spíše vzácností.

Pokud patříte mezi milovníky designu, a máte cestu okolo Amsterodamu, určitě neváhejte, a zajděte se podívat alespoň do některého z obchodů nebo restaurace, budete jednoznačně okouzleni. Navíc hotel je otevřen teprve čerstvě, takže máte slušnou šanci, že budete mezi hrstkou vyvolených, kteří o krásách skrytých uvnitř hotelu budou vědět.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30