Designový nábytek od dánské umělkyně Louise Campbell

Dagmar
17.2.2011
  • Design

Louise Campbell se narodila v Kodani v roce 1970. Její matka byla Angličanka a proto Louise vyrůstala jak v Dánsku, tak v Anglii. Po absolutoriu v roce 1992 na Fakultě nábytkářství Londýnské městské university se vrátila zpět do Dánska, kde ve svém vzdělávání pokračovala na Dánské škole designu. V roce 1996 založila svůj vlastní ateliér, ve kterém tvoří dodnes. Nezvyklý mix její ženskosti, skandinávského racionalismu a britské preciznosti dodávají jejím produktům neopakovatelný šmrnc.

Svými úspěšnými produkty a realizacemi dosáhla Louise takového úspěchu, že o klientelu už její studio rozhodně nouzi nemá. Mnoho státních, veřejných i soukromých institucí jejích služeb pravidelně využívá. Se svými pracemi se také objevila v několika soutěžích a výstavách a samozřejmě si na své konto připsala mnoho vítězství. Připomeňme například cenu „The Good Design" od chicagského Muzea architektury a designu nebo celosvětově uznávanou „Red Dot" Design Award.

Svou práci soustřeďuje hlavně na nábytek a osvětlení, zároveň se ale pohybuje i na poli produktového a interiérového designu. Její práci bychom mohli popsat jako experimentální, hravou, inovativní a troufalou. Louise posouvá objekty každodenní potřeby, materiály i proces výroby do zbrusu nové a zajímavé roviny. Snaží se vytvářet prostor, který má na lidské vnímání blahodárné účinky. Hektickou a chaotickou přijímací kancelář dánského Ministerstva kultury přeměnila na oázu klidu a pohody. Její zásah do designu celého interiéru má údajně vliv i na produktivitu práce stálých zaměstnanců, kteří se zde oproti dřívějšku cítí velice příjemně.

Z jejích inspirativních návrhů jmenujme například křeslo s názevm „Pozdrav pánbůh" (Bless you), které svým tvarem evokuje zmačkaný kapesník, nebo židli „Útočiště" (Retreat), připomínající skrýš v rohu pavučiny. Z návrhů světelného designu nelze nezmínit „Sníh" (Snow), plastiku představenou na veletrhu ve Frankfurtu. Jedná se o stojací lampu ve tvaru pokřiveného kříže, jejíž dekor budí dojem padajícího sněhu. „Židle pro Prince" (The Prince Chair) je ucelenou kombinací intimní individuality a vysoké důvtipnosti při hromadné produkci. Tento kus nábytku byl poprvé vyroben ku příležitosti soutěže - Židle pro Jeho Královskou Výsost Korunního Prince Frederika, dnes je však volně k dostání po celém světě.

Zdroj: louisecampbell.com, furnituredesign24

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30