Designový veletržní stánek z přepravek na sodovky

Bc. Lucie Drahošová
3.1.2013
  • Design

Vytvářet designový interiér je při neomezených financích hračka. Skuteční mistři to ale zvládnou i za pár korun, třeba se starými přepravkami na lahve. Nevěříte? Sledujte, jak se předvedli mexičtí designéři na veletrhu CIHAC!

 

Veletrhy jsou pro každou společnost příležitostí prezentovat se navenek, a to jak před zákazníky, tak před obchodními partnery. Důležité je tady na veletrhu nabídnout příjemný a originální stánek. Mnohé z firem jsou přitom ochotny do jeho realizace investovat nemalé prostředky, přestože obvykle po skončení několikadenní akce putuje většina vybavení do kontejneru.

Designéři z BNKR Architektura se rozhodli předvést světu, že i za málo peněz je možné předvést „hodně muziky", a pro Expo CIHAC, největší veletrh architektury a stavebnictví v Latinské Americe, připravili stánek z něčeho, co mnozí považujeme už za odpad - použili totiž plastové přepravky na lahve, a to konkrétně od firmy Coca Cola. S jejich pomocí dovedli vytvořit designový stánek s funkčně členěným prostorem, aniž by potřebovali tučné sumy nebo těžkou techniku. Postavit i zbourat „příčky" z přepravek zvládne pár šikovných designérů za několik desítek minut, a přepravky se navíc dají znovu použít na svůj původní účel.

S přepravkami designéři pracovali podobně jako se stavebnicí, pouze při tvarování lehce povolili uzdu fantazii, a neomezovali se rovnými liniemi. Vznikl tak výstavní stánek s vlnícími se pětimetrovými zdmi i příčkami, které nabízí funkčně rozdělený prostor. Ve stánku se nakonec našel prostor pro útulné posezení kavárenských hostů i prezentaci firmy, která podporuje společenskou odpovědnost.

Radost tak nakonec mohli mít všichni - firma, která ušetřila náklady, návštěvníci, kteří se mohli těšit z poutavého stánku ohleduplného k životnímu prostředí a přírodě, stejně jako i designéři, kterým se povedlo vytvořit esteticky i myšlenkově velmi nápaditý stánek. Nemluvě o potěšení při jeho bourání, které je v každém s nás už od dětství - jaká je to legrace, šťouchnout si do věže z kostek, a sledovat jak se řítí dolu, že? Naštěstí, tuto legraci si mohou užít opravdu až architekti při likvidaci stánku, pro účely veletrhu totiž přepravky designéři zajistili plastovými úchytnými popruhy.

Zdroj a foto: http://www.archdaily.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30