Designový výkřik pařížského showroomu

Andrea
28.2.2011
  • Interiér

O tom, že je Paříž centrem evropské módy není pochyb. O tom, že je centrem Paříže třída Champs - Elysées také ne. Kdo by se tedy divil, že právě tady vzniknul jeden z nejodvážnějších designových interiérových pokusů v podobě nového předváděcího showroomu Stelly K?

Designéři z Pascalo Grasso Architectures museli od začátku bojovat s velkým nepřítelem - netradičním prostorovým uspořádáním galerie. Pro vytvoření předváděcích prostor měly k dispozici pouze jednu menší místnost a dva úzké dlouhé koridory. Rozhodli se proto využít každý milimetr interiéru a showroom umístit do prostoru chodeb. Díky tomuto rozhodnutí mohli využít hlavní a jedinou místnost, do které se kromě stolu a šesti židlí vejdou již jen nástěnné skříně, jako firemní kancelář.

Chodby jsou do předváděcí galerie přetvořeny pomocí instalace v různé výšce ze stěn vystupujících geometrických útvarů, které tak daly vzniknout výstavních plochám a podstavcům. Geometrická přísnost prostoru je podpořena čistě bílým barevným řešením, které z chodeb vytváří zcela nehmotný prostor jiné časoprostorové dimenze. Život prostoru vdechují až kapkovitá stropní svítidla, která v různých úrovních, odlišné intenzitě a rozdílné velikosti osvětlují umělou plochou obložené stěny i podlahy, a tak umocňují blyštivý a nadpozemský efekt pohlcující smysly návštěvníka.

Přestože autoři bojovali o každý volný kus prostoru, zbylo také místo pro skladovací prostory. Ty byly umístěny do některých z vystupujících útvarů na stěnách, které se tak proměnily nejenom v předváděcí plochu, ale také v úložní prostory. Finální podoba showroomu Stelly K je proto přehlídkou nejenom nápaditého designu, ale i maximálně chytrého interiérového funkčního řešení. Jedinou nevýhodou jsou pouze možné klaustrofobické potíže, které na módy chtivé návštěvníky mohou čekat.

Zdroj a foto: archdaily.com, Nicolas Dorval-Bory

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30