Designový žebřík plný oblouků

Bc. Lucie Drahošová
25.9.2013
  • Design

Žebřík je zkrátka žebřík, a na jeho tvaru se nedá nic moc změnit, řekli byste. Opak je ale pravdou. I klasický žebřík se dá pojmout designově, a může dostat zcela jin linie, byť na funkčnosti nebude strádat. Důkazem je stylový žebřík, za jehož tvary stojí švédský designér Charlie Styrbjörn Nilsson.

I funkční vybavení v domácnostech by mělo mít určitou estetickou úroveň, neboť se chtě nechtě stává nedílnou součástí interiéru či exteriéru, a vytváří celkový dojem. K dostání jsou proto designové odpadkové koše, designové vysavače, designové lednice, a nově třeba i designový žebřík. Ano, obyčejný stojací žebřík, který vás dostane třeba na střechu, do koruny jabloně, nebo do horního patra oknem na neohlášenou návštěvu.

Inovace v designu žebříku spočívá ve tvaru jeho příček, které nejsou klasicky rovné, nýbrž ve tvaru oblouku, nebo přesněji pravého úhlu se zaobleným vrcholem. Oblouky se přitom sunou vždy ze strany na stranu, čímž vytváří dojem jakoby trasy padajícího listu. Tohoto tvaru Charlie Styrbjörn Nilsson docílil pomocí známé techniky ohýbání masivního dřeva v páře.

Žebřík je k dispozici v bílé, ale i praktičtější černé či tmavě hnědé barvě, a to v několika různých délkách. Ať už si ale vyberete kterýkoliv, rozhodně vám nebude vadit nechávat ho kdekoliv na očích. Na rozdíl od klasického žebříku, tento bude váš dům zdobit, a možná si jej někteří dokonce spletou se zajímavou dekorací.

Žebřík je prozatím žhavou novinkou, která se veřejnosti prezentovala poprvé minulý víkend, tedy 19. až 22. září 2013 na festivalu designu v Londýně.  Snad to ale nebude dlouho trvat, a designový žebřík se dostane do masovější výroby, odkud si ho zájemci budou moci pořídit i do svých interiérů či exteriérů.

Zdroj a foto: http://design-milk.com http://www.charliestyrbjorn.com

doprava zdarma
objednávky nad 2 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30