Dovolená v Ptačím hnízdě

Dagmar
30.5.2011
  • Architektura

Není řeč o olympijském stadionu v Pekingu, ale o novém hotelovém pokoji v severním Švédsku. Architektonické studio Inrednin Gsgruppen zformovalo další z typů pokojů v hotelu Na stromech, ze kterého proběhl médii už jeden velice netradiční kus moderního umění. Pokoj tehdy tvořila krychle 4 x 4 x 4 metry, zavěšená ve vzduchu, podporovaná stávajícími stromy a celá obložená zrcadlem. Na jejím povrchu se promítal okolní les a samotný pokoj se tak stal neviditelný. Ptačímu hnízdu se podařilo něco velmi podobného. Maskuje se však jiným způsobem. Na první pohled byste krom velikosti nepoznali rozdíl mezi hotelovým pokojem a obyčejným ptačím sídlem.

Pokoj pro čtyřčlennou rodinu je ukotven na stávajících stromech a z exteriéru je celý obložený změtí různých větví a větviček. Dokonce i malá, kulatá okénka jsou větvemi lehce kryta a z vnější strany si jich všimne jen málokdo. Do nitra Ptačího hnízda návštěvník vystoupá po vysunovacích schodech, které jsou ukryty ve středu kulatého půdorysu. Celý interiér je obložen dřevem a nabízí svým obyvatelům moderní pokoj s vysokým standardem. Uvnitř se skrývá ložnice s manželskou postelí, oddělitelná od ostatního prostoru posouvacími dveřmi a dvě palandy pro děti.

Ptačí hnízdo je v současné době jedním z pěti pokojů, který tvoří Hotel Na Stromech, dalších 25 pokojů je naplánováno na dalších 5 let. Hotel Na Stromech je unikátní koncept, který má svým návštěvníkům umožnit relax v luxusu a přitom v těsném spojení s přírodou. Výstavba i život v korunách stromů usilují o co nejmenší dopad na životní prostředí, proto k obezřetnému chování pobízí i svoje návštěvníky.  Hotel je umístěn v krásné přírodní lokalitě u vesnice Haras, asi 60 km jižně od polárního kruhu. 1 noc v Ptačím hnízdě pro dvě osoby se snídaní vyjde v přepočtu na 1500 Kč.

Zdroj a foto:  treehotel.se

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30