Dřevěný, organický design na frankfurtském letišti

Dagmar
8.2.2011
  • Interiér

Umělecká dřevěná instalace v Heinemann Duty Free Shop na frankfurtském letišti je sama o sobě výraznou sochou, která zabírá z celkového 900 metrového obchodu prostor okolo 40 metrů čtverečních. Vhodnou volbou barvy a materiálu vymezuje plastika sebe sama a poutá pozornost nakupujících. Moderní linky odvážné instalace vytváří mnoho úložných polic pro různé druhy nabízeného zboží. Architekti ze studia GRAFT byli požádáni, aby vytvořili prodejní plochu výrazného designového tvaru, která bude sama o sobě výstavním exponátem a přitom bude patřičně zdůrazňovat luxusní produkty - speciality a delikatesy vyrobené v Německu.

Jednotlivé ustupující organické dřevěné vrstvy byly kladeny jedna na druhou tak, aby co nejvhodněji prodávaly a zdůrazňovaly vystavené zboží. Heinemann je jediný rodinný duty free shop, který nenabízí produkty pod názvem uměle vytvořené obchodní značky. Jeho přes 130 let dlouhá tradice je založená na důvěryhodnosti a stálosti v kvalitě i v přístupu k zákazníkům. Graft do obchodu, který se snaží nabídnout vždy něco nového, přinesl vůni a chuť lesa. Dřevěné prvky jsou vyrobeny v Německu a slouží jako výstavní plocha pro německé speciality - každý si tak před odletem může odvézt kus Německa s sebou.

Architektonické studio GRAFT bylo založeno v roce 1998 v Los Angeles Larsem Krückebergem, Wolframem Putzem a Thomasem Willemitem. V roce 2001 se kancelář rozšířila do Berlína, kde otevřela jednu ze svých poboček a v roce 2004 do Pekingu. Slovo graft má v angličtině mnoho významů, zasahujících různé obory. V botanice znamená roubovat, v medicíně transplantovat, v obchodní hantýrce zase tvrdě pracovat. Filozofie architektonického teamu GRAFT z podstaty slova vychází. Věří, že dobrá architektura může být vytvořena pouze vhodným „roubováním" různých úhlů pohledu, oborů a zkušeností. Funguje to stejně jako v botanice, kde přidáním štěpu jedné rostliny na druhou, vytvoříme genetický hybrid, který v sobě snoubí pozitivní vlastnosti obou.

Zdroj: graftlab.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30