Dům inspirovaný domečkem pro panenky

Bc. Lucie Drahošová
19.9.2012
  • Architektura

Domeček pro panenky je snem každého malého děvčátka. Někomu se ale dětské sny přesouvají až do dospělosti, a příkladem je právě i dům, který je z jedné strany otevřený okolí, přesně jako klasické domečky pro panenky. Stojí v Australské Sydney, a jednoznačně poutá zrak.

Australské architektonické studio CplusC Architectural Workshop přišlo s domem, který je skutečně inspirován domečky pro panenky. Nečekejte však v žádném případě růžový nábytek, volánky, nebo umělohmotné kýčovité doplňky. Architektům se totiž zalíbilo pouze provedení obydlí, které je s ohledem na možnost dětské hry z jedné strany zcela otevřené.

Vzhledem k tomu, že se jedná o reálný dům, pochopitelně má zdi ze všech stran, z té jedné jsou ale dominantně prosklené, případně alespoň s výrazně velkými okny, takže je do domu vidět jako do výkladní skříně. S ohledem na fakt, že na tuto stranu je však výhled ze zahrady, a nikdo cizí tudíž do domu neuvidí, není tento fakt nijak problematický, a to dokonce ani když nepatříte mezi velké exhibicionisty. Naopak kuchyně a obývací prostor ve spodní straně domu je dokonale propojen se zahradou, takže mají obyvatele domu přírodu skutečně na dosah ruky.

Sklo, které tvoří významnou část konstrukční plochy, je kombinováno s přírodním dřevem a kamennými obklady v designu drobných cihliček, které se objevují venku i uvnitř domu. Podobně je na tom i dřevo, nebo alespoň jeho imitace, kterou najdete na podlahách, schodišti i obkladech, stejně jako zvenku na fasádě, ale i na plotě či ochozu okolo bazénu.

Celkové provedení je spíše minimalistické, s dominantní hnědou, bílou a černou barvou, a to jak pokud jde o nábytek, tak i co se týče konstrukce domu. Zatímco podlahy a zdi jsou v bílé či hnědé, poutavý prvek střechy nad terasou je i ze spodní strany černý, což vytváří zajímavý design. Celkové provedení domu je nesmírně stylové, přestože v zásadě jednoduché a praktické. Nelze tedy popřít, že designéři z CplusC Architectural předvedli výkon adekvátní současné moderní době.

Zdroj a foto: http://www.dezeen.com

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30