Dům, který vstává i usíná se sluncem

Mgr. Sandra Vasková
11.3.2012
  • Móda

Rázné křivky s prosklenými boky. Ty patří novému holandskému stavení Recreational Island House od studia 2by4-architects, kteří tento letní domek postavili s výhledem na přilehlé jezero v oblasti Loosdrechtse Plas.

Ze stropu tu visí krb, svým čelem se otáčí k zmíněné vodní hladině a v teplých letních večer bude dotvářet idylickou atmosféru. Architekti nakombinovali materiál skla spolu se dřevem, aby domek lépe zapadal do místní krajiny. Fasáda je seskládána z kolmě položených prken, plynule pak přechází ve venkovní terasu, která se prodlužuje až do mola u jezírka. A to přímo z obývacího pokoje. I když domek svou velikostí příliš nevyniká, vešlo se do něj vše, co má správně vybavený dům mít a co je nezbytné pro pohodlí jeho obyvatel - sprchový kout, kuchyně, skříně, místnost ke skladování a našlo se i místo pro dvojité stěny.  Ty mohou být upraveny tak, aby se případně podle přání majitelů daly realizovat prostorové změny v interiérech.

Dům je orientován podle západu a východu slunce. V ranních hodinách k němu zavání studený vítr a světlo dopadá až do interiérů stavení.  Navečer, při zacházejícím slunečným svitu, zapadá za průčelím domu a majitelům Recreational Island House oznamuje, že se blíží konec dne.

Zdroj a foto: www.dezeen.com

 

doprava zdarma
objednávky nad 9 999,- Kč
 
Vrácení zboží
zboží můžete vrátit do 14 dnů
 
+420 733 712 508
uživatelská podpora 9:30 - 20:30